رای محكومیت متخلف زنده گیری پرندگان شكاری

رای محكومیت متخلف زنده گیری پرندگان شكاری به گزارش حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین از صدور رای محكومیت قطعی شكارچی غیرمجاز پرندگان شكاری در این شهرستان اطلاع داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی اداره كل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، امین شكوری مقدم اظهار داشت: شكارچی غیرمجاز پرندگان شكاری كه از افراد بومی منطقه است در شهریورماه سال قبل حین زنده گیری پرندگان در زیستگاه های حیات وحش شهرستان نمین توسط ماموران و ضابطان دادگستری حفاظت محیط زیست دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شد.
شكوری مقدم اضافه كرد: این فرد متخلف به افترا زنده گیری غیرمجاز دو بهله پرنده شكاری از گونه شاهین سانان به تحمل چهار ماه حبس تعزیری محكوم شد.
وی تصریح كرد: با عنایت به محكومیت كیفری متخلف و حساسیت مبحث صید پرندگان شكاری در منطقه، مطالبات حقوقی ناشی ازضرر و زیان وارده به حیات وحش با استفاده از این نمایندگی به طور جدی پیگیریشده و برای متخلف پرونده حقوقی هم تشكیل شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین با اشاره به اینكه پرندگان شكاری در لیست پرندگان حفاظت شده و دارای حمایت بین المللی بوده و حفاظت از آنها اهمیت بسزایی دارد، از عموم مردم خواست در حفظ و مراقبت از این پرندگان سهیم بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را سریعأ به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نمین با استفاده از شماره تماس ۳۲۳۲۷۴۶۵ گزارش دهند.
پرندگان شكاری شاهین سانان جزء گونه های حمایت شده و مشمول كنوانسیون سایتس می باشند و به لحاظ نقش مهم آنها در چرخه اكولوژیكی طبیعت و با عنایت به جمعیت اندك این نوع پرندگان و صدمه پذیری و در معرض انقراض بودن آنها دارای اهمیت جهانی بوده كه قانونگذار هم محكومیت سنگینی برای متخلفین از بابت ضرر و زیان در نظر گرفته است.
 

1396/07/29
16:25:42
5.0 / 5
2317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی