چند روز پس از مهار آتش؛

هورالعظیم بار دیگر شعله ور شد، شهرهای خوزستان رنگ دود گرفت

هورالعظیم بار دیگر شعله ور شد، شهرهای خوزستان رنگ دود گرفت حیوان خانگی: اهواز - آتش سوزی در بخش عراقی هورالعظیم كه چند روز قبل با بالگردهای آبپاش ایرانی خاموش شده بود مجددا شعله ور شده و دود آن شهرهای خوزستان را تحت تاثیر قرار داده استبه گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، كیامرث حاجی زاده مدیركل مدیریت بحران استانداری خوزستان شامگاه یكشنبه در شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان عنوان كرد: بخش عظیم آتش سوزی تالاب هورالعظیم در كشور عراق رخ داد كه احتمال عمدی بودن این آتش سوزی بسیار زیاد است.
وی اضافه كرد: متاسفانه شرایط موجود در كشور عراق وضعیت عملیات اطفاء را دشوار كرده است. این كشور باید اهتمام ویژه ای بری حل این مورد داشته باشد.
حاجی زاد اظهار داشت: تا كنون فعالیت های بسیاری برای اطفاء آتش سوزی تالاب انجام شده، اما به علت اینكه مبداء آتش سوزی در كشور ما نیست، پیگیری عملیات بسیار دشوار است. این آتش سوزی در منطقه ای قرار گرفته كه بعد از جنگ تحمیلی كشور عراق هیچ نوع عملیات پاكسازی در آن انجام نداده است.
مدیر كل مدیریت بحران خوزستان خاطرنشان كرد: ۲۸ مورد فعالیت برای حل این مورد انجام گرفت. این مورد در سطح فراملی مورد پیگیری قرار|گرفت و خیلی از دستگاه ها هم فعالیت بسیار خوبی در توان خود انجام دادند. مقرر است تا در مورد رهاسازی آب در تالاب هم تصمیم گیری شود.
وی خاطرنشان كرد: وضعیت انتشار دود در شهرهای استان بسیار نامناسب است بنابراین باید عملیات رهاسازی آب با دقت و سرعت بیشتری صورت گیرد.
حاجی زاده با اشاره به اینكه وضعیت انتشار دود در شهرهای استان به یك معضل تبدیل گشته، اظهار داشت: مناسب ترین چاره برای این مورد رهاسازی آب از رودخانه كرخه است و بنابراین در ایام ابتدایی رخ داد این حادثه كمیته ای برای رهاسازی آب تشكیل شد اما در این جلسه راه های جلوگیری از این عملیات مورد بررسی قرار گرفت.
وی خاطرنشان كرد: ۱۸۰ هزار هكتار از اراضی تالاب هور العظیم درگیر آتش سوزی بوده كه ۱۳۰ هزار هكتار از آن نقطه به نقطه در حال سوختن بود و خوشبختانه تنها با همكاری و پشتبانی دستگاهای مربوطه عملیات اطفا انجام گرفت؛ در همین راستا از انصاف به دور است تا فعالیت های انجام گرفته زیر سوال برود. در بحران ها باید به مردم آرامش بدهیم نه اینكه با سر و صدای زیاد جو را متشنج نماییم.
مدیر كل مدیریت بحران خوزستان اظهار داشت: وزارت امور خارجه باید طرف عراقی را پای كار بیاورد و دولت عراق را موظف كند وارد عملیات ها شود. اینكه تا چه میزان می توان كشور عراق را وارد عملیات های اطفاء كرد بسیار مهم می باشد و باید با جدیت بررسی شود.
حاجی زاده با اشاره به اینكه عملیات اطفا در نخستین آتش سوزی به صورت كامل انجام شد، اضافه كرد: مجدد تقاضای ورود هواپیمای آبپاش به استان اعلام شده است و هماهنگی های لازم در این خصوص در حال انجام می باشد.
وی در انتها اظهار داشت: بهترین چاره برای آتش سوزی این است كه آب مورد نیاز از كرخه رهاسازی شو و باید برای انجام این كار، مجوز های لازم را سریع تر دریافت كرد.

1397/05/08
22:17:41
5.0 / 5
2367
تگهای خبر: آب , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی