رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم؛

در افزایش كارایی نیروگاه ها دستاوردی نداشته ایم

در افزایش كارایی نیروگاه ها دستاوردی نداشته ایم حیوان خانگی: رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم، اظهار داشت: متأسفانه كارایی نیروگاه های كشور حدود ۳۰ درصد است كه باید افزایش كارایی داشته باشند اما متأسفانه پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، مسعود زندی در نشست خبری اقدامات كارگروه ملی كاهش آلودگی هوا، اظهارداشت: یكی از منابع آلاینده هوا بخصوص در كلانشهرها نیروگاه ها هستند. مصوباتی در این زمینه داریم و سازمان محیط زیست هم اقداماتی انجام داده است.
وی اضافه كرد: یك نیروگاه ۲ هزار مگاواتی چیزی حدود ۸ میلیون لیتر سوخت مصرف می كند. اگر مازوت استفاده نماید ببینید میزان آلایندگی آن با گوگرد ۳ درصد چه اندازه می گردد.
زندی افزود: یكی از مسائلی كه سازمان دنبال می كرد جایگزینی سوخت نیروگاه ها بود و الان در اطراف شهر تهران و كرج نیروگاهی كه مازوت بسوزاند نداریم مگر اینكه در فصل سرد سال شرایط اضطراری تولید شود. اولین بار در سال قبل حتی توانستیم مشعل مازوت سوز چند نیروگاه را پلمب نماییم و عموما سوخت گاز جایگزین سوخت مازوت شده است.
رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم اعلام نمود: نیروگاه هایی مثل شهید رجایی قزوین مستندا آمارشان را ماهانه به ما اعلام می كنند. در بحث كارایی نیروگاه ها متأسفانه كارایی نیروگاه ها حدود ۳۰ درصد است كه باید افزایش كارایی داشته باشند اما متأسفانه پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.
زندی تاكید كرد: گفتیم از نیروگاه های با راندمان بالاتر برای شهرك های صنعتی استفاده گردد كه در این زمینه هم متأسفانه دستاورد چندانی نداشته ایم.
وی افزود: در بحث نیروگاه ها و صنایع آلاینده ما باید از تجهیزات كنترلی استفاده نماییم اما بخصوص در واحدهای قدیمی تر نیروگاهی ایران هیچ گونه سیستم كنترلی وجود ندارد. روزانه ۱۶۰ میلیون لیتر سوخت برای نیروگاه ها استفاده می گردد كه از این میزان ۹۰ میلیون لیتر گاز بود و بقیه مازوت سوزانده می شد.

1397/05/11
16:49:31
5.0 / 5
1967
تگهای خبر: آلاینده , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی