آلودگی زیست محیطی پارس جنوبی برطرف شد

آلودگی زیست محیطی پارس جنوبی برطرف شد حیوان خانگی: بوشهر- مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: آلودگی زیست محیطی مربوط به برخی فازهای پارس جنوبی كه از شب گذشته در قالب بوی میعانات گازی نمود داشت برطرف شد.


حسین دلشب روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این بو ناشی از فعالیتهای واحدهای پالایشگاهی در منطقه است كه این مورد خاص علت آن دردست پی گیری است.
وی اظهارداشت: باتوجه به اینكه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی خارج از سرویس و در تعمیرات اساسی به سر می برد و درحال ورود به سرویس است یك سری آلودگی ها و فلرینگ طی دو روز گذشته در منطقه بوجود آورده است.
دلشب یادآورشد: فاز 15 و 16 به علت اینكه سه تا از كمپرسورها در سرویس نیست سبب بد سوزی فلرها در بعضی مواقع می گردد.
وی افزود: وجود برخی مشكلات فنی، سخت و نرم افزاری در تاسیسات پالایشگاهی پارس جنوبی می تواند عامل اصلی آلودگی هوا و استشمام بوی میعانات گازی باشد.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: آلودگی منطقه عسلویه ناشی از وجود برخی مشكلات ساختاری است كه باید در ابتدا سیستم ها به نحوی قرار می گرفتند كه تاسیسات زیست محیطی آنها همگام با سایر بخشها به بهره برداری می رسید.
وی تصریح كرد: در زمان حاضر در پالایشگاههای قدیمی درزمینه آلودگی هوا مشكلات كمتری وجود دارد ولی بیشترین مشكلات زیست محیطی مربوط به واحدهای جدید (15و 16، 17و 18 و 20 و 21 ) و بخار هیدروكربنی ناشی از مخازن اتصالات و تاسیسات و حوضچه های نگهداری میعانات است.
دلشب اظهار داشت: خیلی از بوهای استشمام شده در منطقه عسلویه مربوط به حوادث است.
وی برضرورت اطلاع رسانی و رفع نگرانی جامعه محلی در زمان تعمیر واحدهای پالایشگاهی از جانب منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاكید نمود.
دلشب اظهار داشت: مدیریت ارشد منطقه ملزم به ایجاد مدیریت رفع نگرانی های جوامع محلی با استفاده از اطلاع رسانی دقیق از اقدامات و فعالیتهای موضوعات زیست محیطی است.
6047/6045


1397/05/18
18:26:17
5.0 / 5
2334
تگهای خبر: آلودگی , سرویس , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی