آسمان صاف و آفتابی، میهمان هوای كشور تا آخر هفته

آسمان صاف و آفتابی، میهمان هوای كشور تا آخر هفته حیوان خانگی: تهران-مدیركل پایش سازمان هواشناسی اظهار داشت: تا آخر هفته برای اغلب مناطق كشور آسمانی صاف و آفتابی همراه با افزایش دما پیش بینی می گردد و پدیده خاصی نخواهیم داشت.


«مسعود حقیقت» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: نقشه های هواشناسی نشان داده است كه امروز هم همچنان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات شرقی البرز در استان های گلستان، مازندران، سمنان و مناطق شمالی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ارتفاعات كرمان و برخی نقاط نیمه شمالی استان فارس افزایش ابر و احتمال بارش پراكنده گاهی با رعد و برق و وزش باد را داشته باشیم.
وی افزود: این شرایط در ایام پنجشنبه و جمعه در ارتفاعات استان كرمان و شرق استان فارس برقرار است.
حقیقت، هوای غالب استان های كشور طی روزهای آینده را هم این گونه پیش بینی نمود كه تا آخر هفته در غالب مناطق كشور، آسمان صاف و آفتابی است و پدیده خاصی نخواهیم داشت.
وی به كشاورزان و پرورش دهندگان ماهی در نوار شمالی هم سفارش كرد كه با عنایت به افزایش نسبی روند دما، افرادی كه استخر پرورش ماهی دارند، در خوراك دهی به ماهی ها مواظب باشندكه این كار را در ساعات ابتدایی و پایانی روز انجام دهند.
مدیركل پایش سازمان هواشناسی درباره وضعیت هوا در استان های جنوبی هم اظهار داشت: طی 2 و سه روز آینده در استان های خوزستان و بوشهر، مه صبحگاهی پیش بینی می نماییم كه بخصوص در اواخر شب و اوایل بامداد رخ خواهد داد.

** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنك ترین نقاط كشور
مدیر كل پایش سازمان هواشناسی، برای تهران هم پدیده خاصی پیش بینی نكرد و اظهار داشت: وضعیت هوای تهران همچنان آرام و پایدار وآسمان كمی ابری و گاهی با وزش باد همراه خواهد بود.
وی اضافه كرد: این روند تا روز جمعه ادامه دارد و احتمال افزایش دما بین یك تا دو درجه سانتیگراد بخصوص در روز جمعه می رود.
حقیقت، بیشینه هوای روز گذشته تهران را 32 درجه عنوان نمود كه تا آخر هفته به 34 یا 35 درجه خواهد رسید.كمینه دمای امروز پایتخت هم 22 درجه بود.
به بیان وی، امروز شهرگلمكان در استان خراسان رضوی باكمینه دمای 3 درجه سانتیگراد خنك ترین و مهران و دهلران با 47 درجه گرمترین مناطق كشور بودند.

علمی** 9294**2017


1397/06/14
13:41:18
5.0 / 5
2866
تگهای خبر: باد , پرورش , سازمان , ماهی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی