پرورش عقرب در آذربایجان غربی منوط به داشتن مجوز است

پرورش عقرب در آذربایجان غربی منوط به داشتن مجوز است حیوان خانگی: ارومیه - رییس اداره حفاظت محیط زیست ارومیه اظهار داشت: پرورش عقرب نیاز به مجوز دارد و با افرادی كه به صورت غیرقانونی نسبت به پرورش آن اقدام نمایند، مورد برخورد قرار می گیرند.


مختار خانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: مطابق دستورالعمل ضوابط و معیارهای استقرار واحدهای صنعتی، خدماتی و كشاورزی، واحد پرورش عقرب در رده سه واحدهای گروه كشاورزی قرار دارد و تابع برخی قوانین است.
وی افزود: باید در نگهداری عقرب فاصله 300 متری از مراكز مسكونی روستایی و 500 متری از مراكز مسكونی شهری رعایت شود.
خانی با اشاره به اینكه زهر عقرب جهت استفاده در صنعت داروسازی و درمان برخی بیماری ها مفید می باشد، اظهار داشت: طبق دستورالعمل هیچ گونه مجوزی برای پرورش این موجود در مراكز مسكونی شهری و روستایی صادر نمی گردد.
وی بیان كرد: تابحال 10 نفر در ارومیه برای دریافت مجوز پرورش عقرب درخواست داده اند كه بازدیدهای لازم از مكان های پرورش انجام شده است و بزودی مجوزهای لازم صادر می گردد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا این روزها تب پرورش عقرب در بعضی نقاط كشور فراگیر شده است و به تازگی در ارومیه هم عده ای نسبت به دریافت مجوز اقدام نموده اند.
عقرب ها موجوداتی شب زی هستند و در طول روز در گوشه ای بی حركت مخفی می شوند؛ این موجودات وقتی شب فرا رسید از كمین گاه خود بیرون می آیند و به فعالیت می پردازند.
عقرب حركت نمی كند، مگر اینكه بخواهد شكمش را سیر كند؛ این موجود شب ها به دنبال شكار است.
3072/7125


1397/06/15
12:41:52
5.0 / 5
2493
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی