دستگیری شكارچیان غیرمجاز پرندگان در گلستان

دستگیری شكارچیان غیرمجاز پرندگان در گلستان حیوان خانگی: گرگان – رییس محیط زیست شهرستان های گمیشان وبندرتركمن از دستگیری 2 صیاد پرندگان شكاری در پیرامون تالاب بین المللی گمیشان واقع در شمال غرب گلستان اطلاع داد و اظهار داشت: از این متخلفان یك موتورسیكلت پرقدرت و ادوات زنده گیری پرنده كشف و ضبط شد.


علی بیانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: این شكارچیان متخلف حین رهگیری برای زنده گیری پرندگان شكاری و قبل ازهر گونه موفقیت در صید به دام افتادند و با تشكیل پرونده به محاكم قضایی دلالت داده شدند.
وی افزود: به منظور حفظ و حراست بیشتر از این گونه های باارزش اقدامات حفاظتی درمدت زمان حضور پرندگان در زیستگاه های منطقه صورت می گیرد كه همچون گشت های كنترلی و حفاظتی روزانه و تجهیز محیط بانی ها و پاسگاه های محیط زیست به ادوات و وسایل نوین موتوری از قبیل موتورسیكلت های پرقدرت و نو است.
بیانی همینطور از تحویل پرنده مصدوم به این اداره از جانب دوستدار حیات وحش اطلاع داد و اظهار داشت: این كاكایی از ناحیه بال زخمی بوده كه تحت درمان و تیمارداری قرار گرفت.
شهرستان های تركمن و گمیشان هر یك با حدود 80 هزار نفر جمعیت درغرب و شمال غرب استان گلستان واقع هستند.
** كشف اسلحه شكاری غیرمجاز
همچنین مدیركل حفاظت محیط زیست گلستان از كشف یك قبضه اسلحه شكاری 2 لول قاچاق در منطقه جهان نما اطلاع داد و اظهار داشت: این اسلحه حین گشت و كنترل مامورین یگان حفاظت از یك شكارچی غیرمجاز و پیش از مبادرت به صید كشف و ضبط شد.
به گفته امیر عبدوس، این متخلف در نوار جنگلی قزیمان در كمین برای شكار بود و از او یك كبوتر جنگلی هم كشف شد.
وی افزود كه با تنظیم صورتجلسه تخلف، پرونده متهم برای رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع شد.
عبدوس افزود: نیروهای یگان حفاظت كلاله در شرق استان هم سه قطعه كبوتر و لوازم صید پرندگان شكاری را در تعقیب و گریز صیادان غیرمجاز در منطقه 'بربر قلعه' این شهرستان كشف و ضبط كردند.
وی خاطرنشان كرد: در بازرسی از منزل یك شكارچی متخلف در روستای 'قوشه تپه' شهرستان مرزی مراوه تپه در شرق گلستان هم ماموران لاشه یك طاقه قرقاول را كشف كردند.
7333/1648/1648


1397/06/19
14:09:59
5.0 / 5
2168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی