واحدهای صنعتی موظف به راه اندازی سامانه پایش آنلاین هستند

واحدهای صنعتی موظف به راه اندازی سامانه پایش آنلاین هستند حیوان خانگی: تهران- مدیركل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در قانون هوای پاك تصریح شده كه واحدهای جدید و در حال فعالیت كه مشمول ارزیابی زیست محیطی هستند موظف به نصب و راه اندازی سامانه های پایش آنلاین هستند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، شینا انصاری در كارگاه آموزشی آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده اضافه كرد: نصب و راه اندازی سامانه های پایش آنلاین در صنایع تا حدی اهمیت دارد كه حتی صدور و تمدید پروانه های بهره برداری آنها منوط به اجرای این مورد است.
وی با اشاره به اینكه حركت به سمت پایش های نوین از راهبردهای كلان سازمان حفاظت محیط زیست است، تصریح كرد: با حمایت دفتر آموزش سازمان این دوره جزو دوره های مصوب آموزشی برای كارشناسان سازمان محیط زیست منظور شده است.
انصاری اظهار داشت: استاندارد ملی سامانه های پایش بر خط لحظه ای منابع آلاینده محیط زیست كه دی ماه سال قبل به تصویب رسید اقدام ارزشمند ای است كه وحدت رویه در پایش برخط آلاینده های واحدهای صنعتی و غیر صنعتی مشمول را فراهم نموده است.
انصاری، توانمندسازی ادارات كل محیط زیست و آشنایی كارشناسان با ضوابط و الزامات قانونی، ملاحظات و دستورالعمل های تخصصی تجهیزات پایش لحظه ای، آشنایی با مفاد استاندارد ملی سامانه های بر خط منابع آلاینده محیط زیست و نصب و راه اندازی تجهیزات پایش لحظه ای و نحوه نظارت بر روند پایش لحظه ای را از اهداف این كارگاه آموزشی برشمرد و ابراز امیدواری كرد كه با برگزاری این دوره و دوره های مشابه امكان دسترسی به اطلاعات مستند و دقیق برای تصمیم گیری های به هنگام و موثر مدیریتی و كنترل آلودگی ها مهیا شود.
به منظور ارتقای پایش های محیط زیستی، كارگاه آموزشی دو روزه آشنایی با پایش لحظه ای منابع محیطی و نشر آلاینده از 19 تا 20 شهریور ماه توسط دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با همكاری پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار و دفتر آموزش محیط زیست برگزار گردید.
علمی 9014**2017


1397/06/21
13:52:58
5.0 / 5
1952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی