مدیر دفتر منابع طبیعی آذربایجان غربی مدعی شد

تثبیت ریزگردها در اطراف دریاچه ارومیه

تثبیت ریزگردها در اطراف دریاچه ارومیه حیوان خانگی: مدیر دفتر منابع طبیعی آذربایجان غربی اظهار داشت: در سایتهای مختلف، پروژه های بیولوژیكی و بیومكانیكی انجام شده است و به جرأت می توانیم بگوییم كه ریزگردها را تثبیت كرده ایم.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، مدیر دفتر منابع طبیعی آذربایجان غربی در بازدید خبرنگاران از پروژه های این ستاد اظهار داشت: منطقه جبل كندی یكی از سایت های ما در احیای دریاچه ارومیه است. نتیجه كارهای ما در این بخش در قالب افزودن آب ورودی دریاچه نبوده و وظیفه نداشته ایم و تنها وظیفه ما در حوزه تثبیت ریزگرد بوده است.
میرصمد سیدموسوی اضافه كرد: در سایتهای مختلف، پروژه های بیولوژیكی و بیومكانیكی انجام شده است و به جرأت می توانیم بگوییم كه ریزگردها را تثبیت كرده ایم. پای بوته های قره داغ كه سال ۹۴ كشت شده، به سادگی می توان دید هر بوته تگاهی تا چند تن، گرد و غبار را تثبیت كرده است.
وی خاطرنشان كرد: یك پروژه دیگر ما احداث بارشكن غیرزنده به طول ۱۲۰ كیلومتر بوده است كه برای احداث این بادشكن از چوب خشك شده درخت گز استفاده كردیم و جایی كه درختان گز داشت، همان ها را هرس و استفاده كردیم.

1397/06/24
15:06:27
5.0 / 5
2279
تگهای خبر: آب , باد , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی