مرگ گروهی ماهیان خزری تكذیب شد

مرگ گروهی ماهیان خزری تكذیب شد حیوان خانگی: ساری - محیط زیست مازندران تلف شدن گروهی ماهیان دریای خزر را بعد از بررسی میدانی كارشناسی تكذیب نمود.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، محیط زیست مازندران اعلام نمود: آنچه كه در برنامه امروز چهارشنبه «حالا خورشید» سیمای جمهوری اسلامی در خصوص مرگ دست جمعی ماهی در ساحل گهرباران ساری به نمایش گذاشته شد، ماهیان پرورشی آمور و آزاد (فیتوفاك) است كه امكان پرورش در دریای خزر ندارند.
محیط زیست مازندران اعلام نمود كه بعد از بررسی میدانی كارشناسان اكولوژیك دریای خزر و محیط زیست، احتمال داده می شود این ماهیان از جانب یكی از پرورش دهندگان خاطی منطقه به دلیل نامعلوم در ساحل رها شده است.
حراست محیط زیست مازندران هم بعد از این حادثه به دنبال یافتن پرورش دهنده خاطی است كه ماهیان خویش را بعد از مرگ نامعلوم در آستانه برداشت ماهیان استخوانی در دریای خزر در ساحل گهرباران در ساری پخش كرد.
آمارهای شیلات نشان داده است چهار هزار و 200 صیاد در قالب 54 شركت تعاونی صیادی پره در مازندران فعالیت دارند كه از اواسط هفته اینده (15مهرماه) برای صید وارد دریا می شوند.
صید و ماهیگیری در سواحل دریای خزر به روش ' پره ' است. به این صورت كه تورهایی با ارتفاع هفت تا 10 متر و به طول یك هزار و 200متر به كمك یك قایق به صورت نیم دایره در فاصله مشخصی از ساحل دریا ( 14 متری عمق دریا ) ریخته و بعد از انباشته شدن از ماهیان استخوانی شامل گونه های كفال، سفید و كپور، به وسیله تراكتور به ساحل كشیده می گردد.
6982/1899


1397/07/11
19:33:34
5.0 / 5
2667
تگهای خبر: پرورش , ماهی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی