نماینده مجلس:

تجاری سازی اختراعات در گرو ثبات اقتصادی كشور است

تجاری سازی اختراعات در گرو ثبات اقتصادی كشور است حیوان خانگی: سمنان - نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وجود ثبات اقتصادی و سیاسی در كشور لازمه تجاری سازی اختراعات است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، احمد همتی عصر پنج شنبه در آیین اختتامیه جشنواره اختراعات و ابتكارات دماوند و خاوران در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد سمنان اضافه كرد: داشتن قابلیت تجاری سازی، ملاك مهم ارزیابی اختراعات در جشنواره رویش دماوند و خاوران است كه این امر نیاز به حمایت همه جانبه مسئولان متولی دارد.
وی با اشاره به فرآیند تجاری سازی اختراع ها در كشور بیان كرد: تسریع و تسهیل فرآیند تجاری سازی مستلزم ثبات و آرامش كشور است.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه عده ای به دنبال تشدید بی ثباتی در كشور می باشند، اظهار داشت: دشمنان خارجی به دنبال بی ثباتی ایران اسلامی با وجود دارا بودن ظرفیت ها هستند.
همتی با اشاره به این كه بعضی از افراد در داخل كشور تحلیل درستی از شرایط حاكم بر جامعه ندارند و یا منافعی در این كار دارند، تصریح كرد: تحلیل های نادرست به همراه منافع شخصی برخی افراد، از اثر بخشی مسائل داخلی بخصوص بخش خلاقیت و دانشگاهیان می كاهد.
وی خاطرنشان كرد: لازمه بروز استعداد جوانان ثبات شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حمایت های همه جانبه در كشور است.
همتی افزود: مدیریت و برنامه ریزی درست، اصولی و با ثبات در كشور باید در دستور كار مسئولان قرار بگیرد.
وی با تاكید بر این كه وجود چشم انداز روشن در كشور به بروز استعداد ها منجر می شود، اظهار داشت: در وهله اول تولید این زمینه بدست سیاست گذاران است و آن ها با سیاست های درست، آینده روشنی برای میهن اسلامی می سازند.
وی با اشاره به اینكه قطع ارتباط با دیگر كشورها سبب عدم توسعه كشور است، اضافه كرد: برون نگری و ارتباط با سایر كشورها به جز آمریكا با شرط و رژیم اشغالگر قدس، زمینه ساز توسعه كشور است.
نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، اقتصاد مقاومتی را دارای اركانی همچون دورن پروری یعنی استفاده از نیروهای توانممد داخلی برشمرد، اظهار داشت: جذب حداكثری نیروهای خلاق كشور و دفع حداقلی آن ها كمك شایانی به شرایط فعلی ایران اسلامی می كند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، جشنواره ملی اختراعات و ابتكارات رویش دماوند و خاوران، هجدهم و نوزدهم مهرماه در دانشگاه آزاد سمنان برگزار گردید و نتیجه داوری اختراع ها هم یك ماه آینده از جانب گروه داوری اعلام می گردد.
در آیین اختتامیه جمعی از مسئولان بنیاد نخبگان استان های حاضر به همراه حسن سالاریه، معاونت برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه، حشمت الله عسگری معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری و مسئولان استان سمنان حضور داشتند.
در این آیین از هفت ایده و سه غرفه برتر در حوزه آب و سه غرفه برتر مخترعان تجلیل شد.
استان سمنان با داشتن حدود 90 هزار دانشجو در بیشتر از 40 دانشگاه و موسسه آموزش عالی، 23 مخترع سطح سه دارد كه از این تعداد 15 اختراع در فرآیند تجاری سازی قرار دارد و 2 اختراع به سطح 2 رسیده است كه به معنای رسیدن به مرحله تجاری سازی كامل و ورود به بازار است.
9891/7408


1397/07/20
23:12:08
5.0 / 5
2722
تگهای خبر: آب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی