در پی اتلاف گورخرها رقم خورد؛

عذرخواهی اداره كل حفاظت از محیط زیست استان سمنان، معاون بركنار شد

عذرخواهی اداره كل حفاظت از محیط زیست استان سمنان، معاون بركنار شد حیوان خانگی: سمنان - مدیركل حفاظت از محیط زیست استان سمنان بعد از یك هفته سكوت بالاخره درباره اتلاف پنج رأس گورخر كه قرار بود از توران به پارك ملی منتقل شوند، عذرخواهی نمود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، ساعتی بعد از انتشار گزارش خبرگزاری مهر با عنوان محیط زیست استان سمنان زنده گیری را معنا كرد و پس ازاینكه یك هفته انواع و اقسام اعتراض ها در فضای مجازی و مطبوعات نسبت به اتلاف پنج رأس گور آسیایی در شاهرود بالا گرفت، بالاخره مدیركل حفاظت از محیط زیست استان سمنان عذرخواهی نمود.
عباسعلی دامن گیر، مدیركل حفاظت محیط زیست استان سمنان در این بیانیه كه به دست خبرگزاری مهر، رسیده ضمن اظهار تأسف بابت تلف شدن پنج رأس گورخر در پروژه انتقال از پارك ملی توران به پارك ملی كویر، نوشت: از تمام مردم عزیز، دوستداران محیط زیست و حیات وحش و مسئولان سازمان، رسماً عذرخواهی می نماییم.
وی هدف از این پروژه را حفظ این گونه بومی ایران بیان كرده و اضافه كرد: یكی از دلایلی كه این اتفاق ناگوار رخ داده قصور، كوتاهی و اشتباه كاركنان در این امر خطیر است و بنابراین معاونت محیط طبیعی استان، بعنوان مدیر پروژه، از سمتش عزل شد و با تمام كسانی كه به صورت مستقیم در جریان انتقال این گونه پرارزش جانوری دخیل بوده و اشتباهات آن ها برای این اداره محرز شده، ازجمله رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان، برخورد قاطع و قانونی به عمل خواهد آمد.
همان طور كه در بیانیه هم آمده، دامن گیر معاون خویش را هم كه مسئول پروژه بود، بركنار كرده است تا شاید مرهمی بر آلام دوست داران محیط زیست باشد.
پروژه انتقال ۱۰ رأس گور كه یك نر بالغ هم جزء آن ها بود با هدف زادآوری این نوع هفته گذشته در حالی اجرا شد كه پنج راس همچون نر زادآور گروه بر اثر بی توجهی تلف شدند.
خبرگزاری مهر در گزارشی مفصلاً به این مورد و ابعاد آن پرداخته است.

1397/07/21
14:24:08
5.0 / 5
2134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی