كلانتری در حاشیه جلسه هیئت دولت خبرداد؛

شكارچیان حادثه پارك ملی گلستان شناسایی شده اند

شكارچیان حادثه پارك ملی گلستان شناسایی شده اند حیوان خانگی: رئیس سازمان محیط زیست از شناسایی شكارچیان حادثه پارك ملی گلستان اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم تا آخر امروز شكارچی فراری بازداشت شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، عیسی كلانتری رئیس سازمان محیط زیست ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در مورد حادثه روز گذشته پارك گلستان تصریح كرد: شب گذشته تعدادی شكارچی وارد پارك گلستان می شوند و زمانی كه با نورافكن به دنبال شناسایی شكار بودند، دو محیط بان متوجه حضور آنان می شوند و آنها را دنبال می كنند، اما متاسفانه با شلیك شكارچیان یكی از محیط بانان شهید و دیگری زخمی می گردد و زنده ماندن یا نماندن او مشخص نمی باشد.
وی اضافه كرد: یكی از این شكارچیان قبل از این هم به علت شكار غیرمجاز بازداشت شده بود و هم اكنون هم برپایه اطلاعات به دست آمده به خراسان شمالی فرار كرده است و ما دنبال او هستیم و امیدواریم تا آخر امروز بازداشت شود.
كلانتری در مورد حمایت قضایی از محیط بانان با اشاره به تصویب قانون پشتیبانی از محیط بانان در كمیسیون قضایی مجلس، افزود: خوشبختانه در كمیسیون قضایی مجلس لایحه ای در پشتیبانی از محیط بانان تصویب شده كه برپایه آن مقرر است مانند نیروهای انتظامی، محیط بانان هم نظامی محسوب شوند.
رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اینكه برپایه قانون فعلی اگر محیط بان به صورت مستقیم به شكارچی تیراندازی كند محكوم به قصاص خواهد شد و اگر هم كه این اقدام را انجام ندهد، كشته می شود، اظهار داشت: بنابراین شكارچیان خیلی جری شده اند و در نخستین فرصت به سمت محیط بانان تیراندازی می كنند و سپس به دنبال شكار خود می روند. این در شرایطی است كه محیط بان نمی تواند تیراندازی كند.
وی عنوان كرد: محیط بانان تنها می توانند به سمت پای شكارچیان شلیك كنند یا در صورت شلیك به سایر اعضای بدن شكارچیان، باید در دادگاه ثابت كنند كه برای حفظ جان شان از خطر این كار را انجام داده اند كه این اقدام هم در بیابان ها و كوه ها خیلی دشوار می باشد و در نهایت محیط بان محكوم به قصاص می گردد.
كلانتری در انتها تصریح كرد: برپایه صحبت هایی كه در این زمینه با رئیس مجلس انجام داده ایم، ایشان دستور داده اند كه مبحث با اولویت در صحن بررسی شود و امیدواریم كه قبل از آغاز فصل بودجه این قانون به تصویب برسد.

1397/07/25
16:47:05
5.0 / 5
3073
تگهای خبر: پارك , سازمان , شكار , شكارچی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی