كاهش جذب نیتروژن گیاهان با افزایش دما و دی اكسید كربن

كاهش جذب نیتروژن گیاهان با افزایش دما و دی اكسید كربن حیوان خانگی: تهران - محققان دریافتند با افزایش دما و میزان دی اكسید كربن موجود در اتمسفر، توانایی درختان زمین برای جذب نیتروژن كاسته می شود.


به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری اسوشیتدپرس، تحقیقات دانشگاه مریلند واقع در آمریكا با استفاده از یك بانك اطلاعاتی مربوط به ساختار شیمیایی برگ درختان كه متشكل از نمونه برگ صدها گونه مختلف از سراسر جهان از سال 1980 تا 2017 میلادی است، انجام گرفت. با بررسی اطلاعات این بانك اطلاعاتی مشخص شد اغلب اكوسیستم های زمین همچون جنگل ها و زمین هایی كه با كودهای شیمایی آلوده نشده اند، فاقد نیتروژن كافی هستند.
این تحقیقات نشان داده است افزایش كربن جذب شده در خاك باعث كاهش توانایی میكروب ها در بازگرداندن نیتروژن حاصل از تجزیه بقایای موجودات زنده در كف جنگل، به خاك می گردد. بر مبنای نتایج این تحقیقات تنها راهكار افزایش میزان نیتروژن خاك جنگل ها، كاهش میزان تولید كربن است.
این تحقیقات هم مانند خیلی از تحقیقات قبلی نشان داده است كه جنگل ها نمی توانند به میزانی كه بر مبنای مدل سازی های كامپیوتری پیش بینی می شود، دی اكسید كربن را جذب كنند، چونكه رشد این جنگل ها به علت وابستگی آن ها به نیتروژن محدود است.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Nature Ecology انتشار یافته است.
علمی (6)**9259*2017


1397/08/01
20:03:44
5.0 / 5
2395
تگهای خبر: خاك , درخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی