مدیر ارشد سازمان محیط زیست در بخش آلودگی آب:

شیرابه فعالیت معدنی شاهوار كنترل شود، عدم جبران آلودگی آب

شیرابه فعالیت معدنی شاهوار كنترل شود، عدم جبران آلودگی آب حیوان خانگی: شاهرود- مدیر ارشد سازمان محیط زیست در بخش آلودگی آب بابیان اینكه آلوده شدن منابع آبی قابل جبران نیست، اظهار داشت: شیرابه واردشده به منابع آبی با استفاده از فعالیت معدنی شاهوار باید كنترل شود.تقی عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه منابع آبی به واسطه آنكه حیات ما به آن وابسته است حائر اهمیت بوده و باید از آن حفاظت كرد، اظهار داشت: هیچ فعالیت صنعتی، خدماتی و معدنی نباید تهدیدكننده منابع آبی باشد و اگر آزمایش شده پیرامون آب شاهوار ناشی از معدن كاوی تركیبات یونی آلومینیوم را در آن نشان داده است این شركت معدنی می بایست تعطیل یا فعالیت آن كنترل شده باشد.
وی بابیان اینكه شیرابه ای كه با استفاده از فعالیت معدنی شاهوار وارد منابع آبی می گردد باید كنترل شده باشد، اضافه كرد: این آب در مرور زمان به واسطه باران وارد آب های سطحی و زیرزمینی خواهد شد ازاین رو ارزیابی زیست محیطی باید پیش از انجام این پروژه ها صورت گیرد.
آلودگی منابع آب پذیرفتنی نیست
مدیر ارشد سازمان محیط زیست در بخش آلودگی آب بابیان اینكه پروژه های به این بزرگی و عظمت اساساً باید ارزیابی زیست محیطی را داشته باشند، اظهار داشت: اگر فعالیت این معدن بدون ارزیابی زیست محیطی است می بایست سازمان محیط زیست به آن ها حكم كند تا این امر را انجام دهند.
عبادی در ادامه خاطرنشان كرد: استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی باید در شاهوار صورت گیرد و مشاور قوی پیرامون آن نظر دهد و ثبت كنند كه فعالیت این معدن هیچ تهدیدی برای منابع آبی نیست و اگر هست می توانند فعالیت معدن و آلودگی آب را كنترل كنند.
وی اضافه كرد: متولیان فعالیت اقتصادی باید برای محیط زیست هزینه كنند چونكه آلوده كردن این منابع پرارزش حیاتی برای یك منطقه به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
هزینه كرد در پسماند اقتصادی است
عضو هیئت علمی دانشكده عمران و محیط زیست دانشگاه صنعتی امیركبیر تهران بابیان اینكه در مدت محدودی به علت مشكلات ایجادشده در جایگاه دفن شهرهای شمالی زباله های آن ها در حوزه كویر دفن می شد، اظهار داشت: اكنون زباله هر شهر در همان منطقه دفن می گردد و تنها در شهرهایی مانند بابل كه جایگاه دفن ندارند این اتفاق رخ می دهد.
عبادی در ادامه خاطرنشان كرد: اگر خط پردازش و جداسازی زباله به درستی صورت گیرد این ظرفیت می تواند بازار شغلی در شهرهای مقصد تولید و تولید ثروت كند ازاین رو هزینه كرد شهرهای كویر نظیر سمنان پیرامون پسماند به لحاظ كارآفرینی به نفع آن ها است.
وی بابیان اینكه مراكز فراوری و فناوری پسماند بسیار مفید هستند، اظهار داشت: اگر در این مراكز از صفرتا صد مدیریت پسماند شامل تفكیك، فنّاوری و بازیافت برای كاغذ، پلاستیك، شیشه و فلز صورت گیرد انتقال این زباله های تفكیك شده توسط واسطه ها به دیگر شهرها جایز نیست.
این استاد دانشگاه افزود: تولید شهرك در مراكزی به نام فراوری مدیریت پسماند كه حتی پسماندهای نیمه صنعتی را تبدیل به ماده اولیه صنعت دیگر كند می تواند بسیار حائر اهمیت باشد.

1397/08/03
20:18:35
5.0 / 5
2068
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی