ظرفیت تهویه طبیعی هوای تهران درزمستان به یك سوم كاسته می شود

ظرفیت تهویه طبیعی هوای تهران درزمستان به یك سوم كاسته می شود حیوان خانگی: تهران- رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران اظهار داشت: ظرفیت تهویه طبیعی هوای پایتخت با آغاز زمستان به یك سوم كاسته می شود از این رو باید برای مقابله با آلودگی هوا كاملا تجهیز شویم.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، سید آرش حسینی میلانی روز سه شنبه در نود و هشتمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران اضافه كرد: حدود 150 هزار خودرو هنوز موفق به دریافت گواهی معاینه فنی نشده اند این بدان معناست كه خویش را در زمان وارونگی كه میدان اصلی نبرد با آلودگی هوا است به موقع تجهیز نكرده ایم و حتما با مشكلاتی روبه رو خواهیم شد.
وی افزود: خوشبختانه و با تدابیر اتخاذ شده از ابتدای پاییز تا به امروز هیچ روز ناسالمی نداشته ایم و حتی پنجم و ششم آبان هوای پاك را در تهران تجربه كردیم.
به گفته وی، رجوع 70 هزار نفر از شهروندان تهرانی طی روزهای گذشته به مراكز معاینه فنی و دریافت برگه سلامت خودرو در این امر موثر بود.
این عضو شورای شهر تهران افزود: نباید هماهنگی ها و تداركات را برای مقابله با آلودگی هوا در میانه راه ناتمام بگذاریم.
سخنگوی كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینكه ناجا نگران صف های خودروها در مراكز معاینه فنی است، تصریح كرد: باید به تقویت شرایط بازدارندگی توجه لازم صورت بگیرد. همه شهروندان، دستگاه ها و بخش ها نسبت به رفع آلودگی هوا موظف می باشند اما اعمال قانون ضمانت اصلی در موفقیت برنامه كنترل آلودگی است.
حسینی میلانی با اشاره به اینكه برپایه گزارش سازمان جهانی بهداشت، در دنیا از هر 10 نفر، 9 نفر در معرض آلودگی هوا هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران به راهنمایی و رانندگی كمك های لازم را مبذول داشته است.
به گفته وی، در هفت ماهه اول امسال 60 میلیارد تومان بودجه جاری و 10 میلیارد بودجه عمرانی از جانب شهرداری به ناجا كمك شده است و در این چارچوب ما انتظار همراهی از راهور و ناجا را داریم.
وی افزود: امروز اگر در دریافت معاینه فنی تاخیر داشته باشیم باید به روزهایی فكر نماییم كه در میانه زمستان شاخص آلودگی هوا به بیشتر از 200 افزایش یافته، مدارس تعطیل شده و كودكان ما دچار صدمه جدی می شوند.
تهرام/9343 / 1539


1397/08/15
14:52:55
5.0 / 5
2000
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی