رییس سازمان حفاظت محیط زیست :

مصرف منابع آبی تجدیدپذیر باید به 40درصد كم شود

مصرف منابع آبی تجدیدپذیر باید به 40درصد كم شود حیوان خانگی: اهواز – رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: 100 درصد منابع آبهای تجدیدپذیر در كشور ما استفاده و مصرف میگردد در حالیكه این میزان باید به 40 درصد برسد.


عیسی كلانتری روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اهواز گفت: با عنایت به میزان مصرف آب در كشور می توان گفت همچنان به محیط زیست، سهم آب مطمئنی نخواهد رسید.
وی درباب جایگاه سازمان حفاظت محیط زیست در تصمیم گیری در حوزه مدیریت منابع آب اظهار داشت: مشكل محیط زیست این است كه هیچ وقت مدعی آب منابع محیط زیستی نبوده است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست توضیح داد: تا زمانی كه مصرف آب در كشور كاهش پیدا نكند توسعه پایدار مفهومی نخواهد داشت و منابع آب هم پایدار نخواهند بود و به دنبال آن ماندگاری محیط زیست طبیعی باز در معرض خطر قرار می گیرد.
وی اشاره كرد: ناچاریم مصرف آب را دركشور كم كنیم؛ اگر بناست به فكر نسل های بعدی و حفظ محیط زیست باشیم این مقدار مصرف آب در كشور نمی تواند حافظ محیط زیست و حقوق نسل های بعد باشد.

***سهم حقابه محیط زیست باید به 25 میلیارد مترمكعب برسد
كلانتری با بیان این كه وزارت نیرو باید حقآبه زمستانی تعیین شده برای تالابها را بدهد، اشاره كرد: حقابه تالاب ها با عنایت به شرایط موجود 12 میلیارد متر مكعب است ولی این میزان باید افزایش پیدا كند و سهم محیط زیست باید به 25 میلیارد متر مكعب برسد.
وی اظهار داشت: وضعیت تالاب ها هم اكنون با عنایت به بارندگی ها بد نیست ولی این وضعیت پایدار نیست.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: اگر مصرف آب كم شود آب باز به تالاب ها و رودخانه ها می رسد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا عیسی كلانتری ظهر سه شنبه به همراه مدیر كل مدیریت بحران خوزستان و مدیر كل حفاظت محیط زیست خوزستان از سالن مانتیتورینگ هدایت و عملیات مدیریت بحران خوزستان بازدید كرد.
' اسحاق جهانگیری' معاون اول رییس جمهوری روز دوشنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی طی سفری 2 روزه به همراه وزیران ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزی، نیرو و رییس سازمان حفاظت محیط زیست به خوزستان سفر كرده است.
7164/6002


1397/08/22
17:39:04
5.0 / 5
1984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی