رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شفت:

احكام سبز جایگزینی برای حبس، ۸ حكم سبز در شفت صادر شد

احكام سبز جایگزینی برای حبس، ۸ حكم سبز در شفت صادر شد حیوان خانگی: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شفت با اشاره به اینكه صدور احكام سبز جایگزینی برای حبس است از صدور ۸ حكم سبز برای متخلفان محیط زیست در این شهرستان آگاهی داد.



رضا زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهاركرد: با عنایت به ظرفیت های ماده ۷۹ قانون مجازات های اسلامی، در مجازات حبس كوتاه مدت خصوصاً در جرائم غیرعمد، اشخاص به نمایش خدمات عامل المنفعه به جای محكومیت به زندان می پردازند.
زمانی به درخواست از رئیس دادگستری شهرستان شفت، برای صدور چنین احكامی اشاره نمود و اضافه كرد: درخواست شد تا مواردی كه بعنوان مجازات های جایگزین حبس در قانون مجازات های اسلامی پیش بینی شده درباره ۸ نفر از متخلفان برداشت غیرمجاز شن و ماسه در این شهرستان اجرایی شود.
وی اظهار داشت: در همین راستا حكم ۱۰ ساعت كار بلاعوض در محیط زیست برای یك نفر و مجموع ۴۲۰۰ ساعت كار بلاعوض در كمیته امداد انقلاب اسلامی شهرستان شفت برای ۷ نفر صادر شد.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شفت ضمن قدردانی از همكاری دادگستری شهرستان برای صدور چنین آرایی از قضات درخواست نمود كه با عنایت به اینكه صدور احكام جایگزین و خصوصاً احكام سبز تاثیر بیشتری در امتداد فرهنگ سازی و آشتی متخلفان با محیط زیست دارد، جهت تنبیه كردن از مجازات های جایگزین همانند كاشت درخت، تغذیه و آزادسازی پرندگان، جمع آوری زباله حاشیه رودخانه ها و جاده ها و همكاری با اداره محیط زیست برای تنویر و ترویج فرهنگ زیست محیطی استفاده گردد.
وی یادآورشد: دادگستری شهرستان شفت درباره تخلف سگ آزاری باز متهم را به حضور در اداره محیط زیست شفت به صورت هفته ای یكبار و به مدت شش ماه برای فراگیری نحوه برخورد با حیوانات و نگهداری حیوانات مصدوم محكوم كرده است.

1397/09/08
15:30:39
5.0 / 5
2094
تگهای خبر: پرندگان , حیوان , خدمات , درخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی