عضو شورای تهران:

نصب فیلتر های دود برروی اتوبوس های پایتخت كارایی ندارد

نصب فیلتر های دود برروی اتوبوس های پایتخت كارایی ندارد به گزارش حیوان خانگی رئیس كمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینكه فیلتر دوده بر روی 50 اتوبوس شهری تهران نصب شده است، اظهار داشت: این فیلترها كارایی ندارد و به علت كاهش قدرت موتور، رانندگان آنرا از خودروی خود جدا می كنند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، محمد علیخانی روز یكشنبه در یكصد و نهمین جلسه شورای پنجم شهر تهران در جریان بررسی انتشار اوراق مشاركت برای توسعه حمل و نقل شهری اضافه كرد: تابحال فیلتر دوده بر روی 50 اتوبوس نصب شده و به علت كاهش قدرت موتور رانندگان خودشان فیلترها را از روی اتوبوس برداشته اند.
وی افزود: شركت خصوصی كه اتوبوس های شهری را تامین و گارانتی می كند طی نامه ای مكتوب اعلام نموده اند كه اگر این فیلترها بر روی اتوبوس نصب شود از گارانتی شركت خارج می گردد.
علیخانی با اشاره به اینكه قیمت قبلی نصب فیلتر دوده 70 میلیون تومان بود اظهار داشت: اگر بخواهیم با قیمت جدید بخواهیم برای 200 اتوبوس این فیلترها را نصب نماییم 200 میلیارد تومان هزینه دارد و می توان با این هزینه 20 اتوبوس جدید خرید.
وی افزود: فیلتر دوده كه سازمان استاندارد و محیط زیست برآن تاكید دارد مربوط به فیلترهای اصلی خود كارخانه است كه متناسب با سوخت و شرایط اتوبوس ساخته و جاگذاری می گردد و نه اینكه بعدا بخواهیم یك فیلتر دوده به اتوبوس اضافه نماییم.
محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران در توضیح چرایی نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس ها خطاب به علیخانی اظهار داشت: تشخیص اینكه فیلتر بگذاریم یا نگذاریم به عهده سازمان استاندارد است و آنها گفتند اگر اتوبوسی فیلتر نداشته باشد اجازه شماره گذاری ندارد.
وی افزود: اگر كسی می گوید اشتباه است باید مصوبه هیات دولت را درست كند.
به گفته پورسید آقایی، 38 فیلتر از 50 فیلتر نصب شده بر روی اتوبوس های شهری فعال است.
وی اضافه كرد: البته برخی از آنها خراب شدند و تعدای دیگر از روی اتوبوس هایی كه از تهران خارج شده اند، باز شدند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، در انتها این بحث و با رای اعضای شورای شهر تهران مقرر شد كه تامین اعتباری برای نصب فیلتر دوده بر روی اتوبوس ها از محل فروش اوراق مشاركت توسعه حمل و نقل شهری تخصیص نیابد.
تهرام/9343 / 1539 /


1397/10/02
20:11:58
5.0 / 5
1881
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی