مباحث محیط زیستی باید در اقتصاد كلان مد نظر قرار بگیرد

مباحث محیط زیستی باید در اقتصاد كلان مد نظر قرار بگیرد حیوان خانگی: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه در مفهوم اقتصاد كلان باید اول مباحث محیط زیستی مد نظر قرار بگیرد، اظهار داشت: ۹۰ درصد از توسعه پایدار مبتنی بر حفظ محیط زیست است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر عیسی كلانتری در دیدار با اعضای هیات علمی دانشكده و آموزشكده محیط بانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به سوژه كاهش كربن اظهاركرد: وقتی قوانین كیفی را كمی می نماییم، می بینیم تا اختتام برنامه ششم باید ۲۱درصد تولید كربن را كاهش دهیم. با كمّی كردن دستورات رهبری ۴۱ درصد كاهش كربن در دستور كار است. درصورتی كه تعهد ایران در كنوانسیون پاریس تنها چهار درصد است.
وی اشاره كرد: سازمان حفاظت محیط زیست نباید منزوی شود و استانداردهای محیط زیستی امروز جهان باید در محیط زیست ما دیده شود.
كلانتری اشاره كرد: آموزش و پژوهش در محیط زیست وظیفه سنگینی دارد برای اینكه ما از قافله آموزش در محیط زیست عقب هستیم. دانشكده محیط زیست باید برای دوره های ضمن خدمت و آموزش كاركنان سازمان به كار گرفته شود و اعضای هیئت علمی آن هم باید كنار ما باشند. ما به اساتید برای آموزش صحیح نیروهای مان نیاز داریم.
وی با اشاره به سوژه تراریخته اظهار داشت: هر دانشی كه در رابطه با ما است را باید به دست بیاوریم، حتی در حوزه تراریخته. باید دانش را داشته باشیم و آن وقت اگر بد بود از آن استفاده نكنیم. ما نمی خواهیم و نباید فناوری ستیزی نماییم. ما با دلایل علمی می توانیم جلوی پروژه های مخرب را بگیریم یا از پروژه های خوب و علمی حمایت نماییم.
كلانتری در بخش دیگری از صحبت های خود اظهاركرد: آموزش همگانی و آموزش نیروی های داخل سازمان محیط زیست باید جدی گرفته شود. برای اینكه این سازمان نیازمند دگرگونی و تقویت نیروی انسانی است. هم نیروهای قدیمی و هم افراد جدیدالورود به سازمان باید دانش و علم شان به روز شود. ناآگاهی و بی اطلاعی بلای جان سازمان محیط زیست است.
به گفته وی، دانشكده محیط زیست سازمان محیط زیست، درحال حاضر تفاوتی با دانشكده منابع طبیعی ندارد.
وی با اشاره به اینكه باید تا چهار سال آینده مدیران و كارشناسان سازمان به گونه ای آموزش ببینند كه در جلسات تصمیم گیری و كارشناسی، اظهارات دقیق و علمی داشته باشند، اظهاركرد: من یكی از ضعف های سازمان را بدنه سازمان می دانم چون از لحاظ علمی ضعیف است. مدیریت ارشد كشور، اساسا نظرات كارشناسی و مستدل در حوزه محیط زیست را پذیرفته است و خواهد پذیرفت.
كلانتری افزود: نیروهای آموزش ندیده حتی در ابتدایی ترین مسائل كشور نمی توانند كمك یا اظهار نظر كنند. آنقدر منفعل عمل كرده ایم كه اظهارنظرها برمبنای نظرات احساسی افراد و برخی سمن ها پیش رفته است، نه كارشناسی های عملی و علمی سازمان محیط زیست.
وی درانتها اظهار داشت: به سبب آماده نبودن نیروهای سازمان محیط زیست، ناتوانی در تطبیق و اجرای قوانین و مقررات وجود دارد.

1397/10/08
22:47:18
5.0 / 5
2382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی