استاندار تهران: بوی نامطبوع به احتمال ناشی از انتشار یك ماده شیمیایی است

استاندار تهران: بوی نامطبوع به احتمال ناشی از انتشار یك ماده شیمیایی است حیوان خانگی: استاندار تهران با اشاره به اقدامات ستاد مدیریت بحران و دستگاه های متولی برای شناسایی كانون اصلی انتشار بوی نامطبوع عصر چهارشنبه در تهران اظهار داشت: بوی نامطبوع شب گذشته تهران به احتمال ناشی از انتشار یك ماده شیمیایی مانند مركابتان است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، از عصر روز گذشته (چهارشنبه) انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران خبرساز شد و تیم های ارزیاب و كارشناس نهادهای ذیربط به محض این حادثه تمامی شهر تهران را پایش كردند.
برخی از خبرها حاكی از آن بود كه تركیدگی لوله فاضلاب، گاز و پالایشگاه نفت عامل انتشار این بوی نامطبوع است و بر طبق اعلام این شركت ها، هیچ حادثه یا مشكلی در فعالیت های معمول این نهادها رخ نداده است، در نهایت منشا این بوی نامطبوع مشخص نشد و در حدود ساعت 21 شامگاه چهارشنبه فروكش و از بین رفت. انوشیروان محسنی بندپی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از تصفیه خانه اسلامشهر در مورد این حادثه در جمع خبرنگاران گفت: ستاد مدیریت بحران و دستگاه های وابسته از زمان انتشار این بوی نامطبوع در بعضی مناطق تهران اقدامات زیادی برای شناسایی كانون این بو انجام دادند.
وی اشاره كرد: برخی تركیدگی لوله فاضلاب، گاز یا عوامل دیگری را مطرح نمودند كه با بررسی های لازم مشخص شد كه این عوامل علت انتشار بوی نامطبوع نیست.
استاندار تهران افزود: به احتمال زیاد یك ماده شیمیایی كه بوی تندی دارد مانند مركابتان در جایی به صورت عمد یا سهو ریخته شده و بوی آن در قسمتی از شهر منتشر شود.
به گفته وی، انتشار این بو در مدت 2 تا 3 ساعت بر طرف شد اما هنوز تا این لحظه با بررسی های انجام شده علت دقیق انتشار این بوی نامطبوع معین نمی باشد.
وی با اشاره به سفر امروز (پنج شنبه) خود از شهرستان اسلامشهر و مناطق جنوبی استان تهران اظهار داشت: این سفر به منظور برطرف نمودن بوی نامطبوع در محدوده فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شد و هیچ ارتباطی به بوی نامطبوع روز گذشته در تهران ندارد.
محسنی بندپی اشاره كرد: رئیس جمهوری تمامی دستگاه های متولی این امر را تكلیف كرده كه برای برطرف نمودن این بوی نامطبوع در اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) اقدام نمایند.
وی سوزاندن زباله و مراكز صنعتی و تصفیه خانه ها را عامل انتشار بوی نامطبوع در محدوده فرودگاه بیان كرد و اضافه كرد: اهتمام داریم در این سفر ضمن بازدید از مراحل تكمیلی تصفیه خانه اسلامشهر به یك جمع بندی كاملی از مهار این بوی نامطبوع برسیم.
استاندار تهران تصریح كرد: رئیس جمهور نسبت به بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) بسیار حساس است و تلاش خواهیم كرد كه این مسئله زیست محیطی را برطرف نماییم.
تهرام/7243/6003


1397/10/13
13:52:23
5.0 / 5
2232
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی