استاندار تهران:

تولید انبوه زباله تا ۲۰ سال دیگر تهران را غیرقابل زیست می كند

تولید انبوه زباله تا ۲۰ سال دیگر تهران را غیرقابل زیست می كند به گزارش حیوان خانگی استاندار تهران خواهان تشویق تهرانی ها به تولید كم تر زباله شد و اظهار داشت: تولید انبوه زباله تا ۲۰ سال دیگر تهران را غیرقابل زیست می كند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از شهرك صنعتی شمس آباد و هم محل دفن زباله از آرادكوه اظهار داشت: ما نیاز به یك مدیریت جامع داریم، حجم تولید روزانه زباله در تهران زیاد است و باید مردم را به مصرف بهینه و تولید زباله كمتر تشویق نماییم.
استاندار تهران خواهان هم افزایی و عرضه چاره برای مشكلات تهران شد و اظهار داشت: امروز بیماری های بدخیم مانند سرطان هم با روش های علمی قابل حل است، اما ما در حل موضوعی مانند پسماند و بهره گیری از صرفه اقتصادی آن موفق نبودیم.
وی با بیان این كه در مدیریت پسماند بهره گیری از اصول علمی امری اجتناب ناپذیر است، اظهار داشت: كشورهای دنیا با فرهنگ سازی شهروندان را آموزش دادند، تا با تفكیك زباله از منازل خود هزینه های مربوط به مدیریت پسماند كاهش پیدا كند، زباله های بیمارستانی اصلا نباید با زباله های خانگی مخلوط شود.
محسنی بندپی افزود: تولید ۱۱ هزار تن زباله در تهران رقم بالایی است، باید كار فرهنگی هم كنار علم و تكنولوژی داشته باشیم، تا مواد فسادپذیر هم بازیافت شوند.
استاندار تهران اظهار داشت: برون سپاری بخش هایی از مدیریت پسماند و آبفا ضروری می باشد، امروز فاضلاب صرفه اقتصادی دارد، اما ما در فاضلاب این امر را ندیدیم، فاضلاب را می توان تبدیل به آب كرد و در صنعت مورد استفاده قرار داد.
وی اظهار داشت: نباید تهران را خراب و غیرقابل زیست كرد، اگر این وضعیت پیش رود، تهران ۲۰ الی ۳۰ سال دیگر غیرقابل زیست خواهد شد.

1397/10/15
13:39:38
5.0 / 5
2104
تگهای خبر: آب , باد , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی