استاندار تهران:

فرضیه ارتباط بوی نامطبوع پایتخت با گسل های زلزله رد شد

فرضیه ارتباط بوی نامطبوع پایتخت با گسل های زلزله رد شد حیوان خانگی: استاندار تهران با اشاره به اینكه منشا دقیق بوی نامطبوع عصر چهارشنبه هفته گذشته معین نمی باشد اصرار كرد كه البته فرضیه ارتباط این بو با فعال شدن گسل های زلزله به صورت كامل رد شده است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز یكشنبه درحاشیه نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران در جمع خبرنگاران اضافه كرد: ارتباط بو با فعال شدن گسل های زلزله تهران سبب نگرانی مردم بود كه به چهار دلیل این مساله برطرف شده و روز گذشته باز موسسه ژئوفیزیك تهران با همه اساتید این رشته بار دیگر این مساله را رد كردند.
عصر چهارشنبه 12 دی ماه جاری بوی نامطبوعی در بعضی نقاط پایتخت متصاعد و خبرساز شد.
استاندار تهران همین طور با اشاره به گمانه زنی ها درباره ارتباط این بوی نامطبوع با فاضلاب اظهار داشت: به صورت قطع فاضلاب های خانگی، آنها كه تازه و جاری هستند بویی ندارند.
محسنی بندپی توضیح داد: بوی فاضلاب بیشتر به سبب گاز متان است و فاضلاب های تازه بویی ندارند؛ بو بیشتر برای آنهایی است كه در یك حوضچه می مانند و «ماندآب» هستند.
به گفته وی بررسی ها نشان داده است منشا این بو از ریزش نوعی ماده شیمیایی در یك مكانی بوده كه در آن تركیبات سولفوره وجود داشته و ماندگاری آن نسبت به سایر مواد شیمیایی بیشتر است.
استاندار تهران افزود: محل ریختن این مواد شیمیایی هنوز شناسایی نشده و ازآنجا كه این ماده در صنعت پلاستك سازی باز مصرف میگردد امكان دارد بشكه ای 100 یا 200 لیتری ریزش پیدا كرده باشد.
وی اضافه كرد: به دنبال شناسایی محل انتشار این بو هستیم اما ازآنجا كه بو از بین رفته و اثری از آن باقی نمانده است نمی توان منبع مشخصی برای آن تعیین كرد.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا به دنبال طرح فرضیه انتشار بوی فاضلاب در باقی مانده های ساختمان پلاسكو، روز گذشته مسئولان محیط زیست استان تهران اعلام نمودند كه از چاه فاضلاب این ساختمان باز نمونه برداری شده است.
محمد رستگاری معاون نظارت و پایش اداره كل محیط زیست استان تهران به خبرنگار ایرنا اظهار داشته بود: نمونه برداری هوایی از ساختمان پلاسكو نشان داد كه بوی نامطبوعی در آن محل تولید نشده است.
به گفته وی هنوز نتیجه نمونه برداری از چاه فاضلاب پلاسكو نیامده اما با اطمینان نمی توان اظهار داشت كه این فاضلاب علت بوی عصر چهارشنبه بوده است.
ساختمان تجاری پلاسكو كه بیشتر به محل عرضه پوشاك شهره بود و ساخت آن به سال 1341 خورشیدی بر می گشت در ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول تهران قرارداشت و 30 دی سال 1395 گرفتار آتش سوزی شد و به صورت كامل فروریخت.
تهرام/3001//1348/ 1008


1397/10/16
14:17:36
5.0 / 5
1824
تگهای خبر: آب , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی