معاون اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان خبر داد:

كشف فسیل مهره دار در بهبهان

كشف فسیل مهره دار در بهبهان به گزارش حیوان خانگی معاون محیط زیست طبیعی اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان  از كشف  قطعه فسیل مهره دار در منطقه شكار ممنوع بدیل بهبهان اطلاع داد.سید عادل مولا در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در گشت و كنترل محیط بان محیط زیست شهرستان بهبهان، فسیل یك مهره دار در منطقه شكار ممنوع بدیل شهرستان بهبهان كشف شد.
وی ا فزود: طی گزارش واصله از اداره بهبهان یك تیم با حضور كارشناسان محیط زیست طبیعی اداره كل حفاظت محیط زیست استان خوزستان برای بررسی مبحث به منطقه اعزام شده و مبحث مورد بررسی قرار گرفت.
مولا اضافه كرد: مسیر دسترسی به این فسیل صعب العبور است و حدود پنج كیلومتر كوه نوردی داشته و طبق اندازه گیری های انجام شده توسط تیم اعزامی طول این فسیل ۷۰ سانتی متر و عرض آن در محل بلند ترین دنده اسكلت ۷۲ سانتی متر است.
معاون محیط زیست طبیعی اداره كل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: وجود این گونه آثار طبیعی نشانگر دوره های مختلف زیستی با قدمت زیاد زمین شناسی و تنوع زیستی غنی در استان است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، بر مبنای مشاهدات میدانی در محدوده اطراف این ماكروفسیل، تعداد زیادی فسیل موجودات آبزی با اندازه های متغیر یك تا ۱۰ سانتیمتر هم مشاهده شد كه این مورد احتمال نسبت دادن اسكلت این فسیل را به گونه جانوری یكی از پستاندارن دریایی نزدیك می كند البته این فسیل شباهت ظاهری با بّرد كژدم دزفول (فسیل گاودریایی) دارد.
 

1396/08/27
21:54:16
5.0 / 5
2701
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی