چرا عمر ماهی قرمز در خانه هایتان كوتاه می شود؟

چرا عمر ماهی قرمز در خانه هایتان كوتاه می شود؟ حیوان خانگی: متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی اظهار داشت: ماهی های آكواریومی كه ماهی قرمز یكی از این نوع ماهی هاست نقش موثری در كاهش استرس افراد خواهد داشت.


دكتر حسین یاوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در پاسخ به این سوال كه چرا ماهی آكواریومی باعث كاهش استرس در انسان می شود؟ اظهار نمود: به صورت كلی آب و موجوداتی كه در آب زیست می كنند بعنوان ابزار آرامش بخش به حساب می آید كه ماهی های قرمز یكی از این موجودات است.
وی ادامه داد: رنگ قرمز ماهی قرمز یكی از عواملی است كه با نگاه كردن به آن، به انسان آرامش می دهد.
یاوری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینكه چرا عمر ماهی های قرمز كه بر سر سفره هفت سین قرار داده می شود، كم است؟ بیان كرد: در این رابطه هشت مشكل وجود دارد كه با عنایت به آن می توان عمر این نوع از ماهی های آكواریومی را افزود.
وی افزود: آكواریوم و یا تنگ كوچك یكی از عوامل اثرگذار بر كوتاهی عمر این نوع از ماهی هاست، بطوریكه سفارش می شود از آكواریوم 90 تا 200 لیتری استفاده گردد و نباید تنگ های دو سه لیتری را برای نگهداری ماهی بهره برد.
این مقام مسئول اظهار نمود: همزمان خرید كردن تنگ ماهی و ماهی از دیگر مشكلات اثرگذار بر این امر است و بهتر است كه 48 ساعت قبل ماهی آكواریومی خریداری و آماده سازی شود سپس داخل تنگ انداخت.
به قول وی، افزودن بیش از اندازه ماهی ها در یك تنگ(تراكم بالای ماهی ها در یك فضا) و غذاهی دهی بیش از اندازه از دیگر مشكلاتی است كه بر روی كوتاهی عمر ماهی قرمز موثر است.
متخصص بهداشت و بیماری های آبزیان اداره كل دامپزشكی خراسان شمالی بیان كرد: همیشگی روشن بودن نور آكواریوم هم مشكل ساز است چراكه ماهی های قرمز هم به روشنایی و هم به تاریكی احتیاج دارند.
وی خاطرنشان كرد: تعویض آب یكی دیگر از مواردی است كه باید به آن توجه كرد و باید در هر مرتبه تعویض آب تنگ و یا آكواریوم، 10 تا 20 درصد آنرا طی هر دو هفته تعویض كرد.
یاوری، ناكافی بودن مخفی گاه برای ماهی را از دیگر مشكلات عنوان نمود و اظهار داشت: ماهی ها به لحاظ رفتارشناسی دوست دارند پنهان شوند و باید به این نكته هم توجه گردد.
1397/12/09
16:04:28
5.0 / 5
2186
تگهای خبر: آب , بهداشت , پزشك , دامپزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی