پژوهشكده ای كه لوكیشن سریال شد

پژوهشكده ای كه لوكیشن سریال شد به گزارش حیوان خانگی رئیس سابق سازمان هواشناسی با تشریح عملكرد پنج ساله خود اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ پژوهشكده هواشناسی تهران به لوكیشن فیلم و سریال تبدیل گشته و گرید آن به سطح C تنزل یافته بود كه طی پنج سال قبل با اقدامات صورت گرفته سطح این پژوهشكده به B ارتقا پیدا كرد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا مراسم تكریم داود پرهیزكار- رئیس سازمان هواشناسی - و معارفه سحر تاجبخش - رئیس جدید سازمان هواشناسی- امروز(۱۲ اسفند) با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار گردید. پرهیزكار در این مراسم با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سازمان هواشناسی طی پنج سال قبل اظهار داشت: با وجود رشد ۵۰ درصدی اعتبارات عمرانی طی پنج سال قبل به علت نوسانات ارزی نتوانستیم توسعه مورد نظر خویش را محقق نماییم كه برنامه مربوط به آن در سال ۹۳ تنظیم شده بود.

وی با تاكید بر اینكه در پنج سال قبل روی تقویت نیروی كارشناسی و سرمایه انسانی تمركز كرده بودیم، اظهاركرد: تابحال یك میلیون نفر ساعت دوره آموزشی برای پرسنل سازمان هواشناسی به منظور ظرفیت سازی در مجموعه كارشناسی برگزار شده است.

پرهیزكار با اشاره به تقویت مركز آموزش منطقه ای سازمان هواشناسی معروف به RTC اظهار داشت: در سال ۱۳۹۲ كه من فعالیت خویش را در سازمان هواشناسی شروع كردم، مركز آموزش منطقه ای در حال لغو امتیاز بود اما خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته بر مبنای تحلیل كارشناسان سازمان هواشناسی جهانی این مركز به وضعیت نرمال رسیده است هرچند كه تا رسیدن به وضعیت مطلوب مشابه كشورهای توسعه یافته مثل ژاپن و چین فاصله بسیار داریم اما هم اكنون از امتیاز خوبی برخوردار می باشد.

رئیس سابق سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه مركز ملی خشكسالی در سال ۱۳۹۲ به صورت كامل تعطیل شده بود، اظهار داشت: ساختمان این مركز را تحویل گرفتیم و آنرا احیا كردیم. خوشبختانه در شرایط حاضر مركز ملی خشكسالی همه رقبای خویش را كنار زده است و محصولات آن در مراكز و شوراهای تصمیم گیری مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال در شورای عالی آب كارگروه مبارزه با كم آبی و هیئت دولت از داده های مركز ملی خشكسالی استفاده می شود البته سعی كردیم مركز ملی خشكسالی به مركز منطقه ای تبدیل گردد تا جنوب شرق آسیا را پوشش دهد.

پرهیزكار افزود: سه پژوهشكده اقلیم شناسی مشهد، پژوهشكده هواشناسی آب ایلام و پژوهشكده هواشناسی تهران ادغام شده بودند و مقرر است بزودی تبدیل به پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو شود كه این مهم به مرحله نهایی رسیده و در حال راه اندازی است.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی مركز ملی گرد و غبار اظهاركرد: دو سال از عمر این مركز می گذرد و خوشبختانه تابحال توانسته داده ها و اطلاعات خوبی تولید نماید. سعی كردیم با همكاری سازمان هواشناسی جهانی این مركز را به مركز منطقه جنوب غرب آسیا تبدیل نماییم.

رئیس سابق سازمان هواشناسی با اشاره به راه اندازی و معرفی سامانه تهك معروف به سامانه «توسعه هواشناسی كاربردی» اظهار داشت: همه تلاش ما طی پنج سال قبل این بود كه تولیدات و محصولات مان را به كاربر نهایی برسانیم. بر مبنای برآوردها در سال آبی ۹۷ -۹۶ در ۲۱ استان كشور سامانه «تهك» بیشتر از ۱۵۰۰ میلیارد تومان ارزش افزوده داشته است. این در شرایطی است كه بودجه كل سازمان هواشناسی شامل بودجه عمرانی و جاری ستاد كل و كلیه استان ها حدود ۲۰۰ میلیارد تومان است.

پرهیزكار با اشاره به اینكه طی پنج سال قبل تلاش كردیم اطلاعات را از مسیرهای مختلف در اختیار كاربران نهایی قرار دهیم، اظهاركرد: سایت سازمان هواشناسی در میان سایت های وزارت راه از نخستین ها بشمار می رود همینطور در ایام سرد سال سایت سازمان هواشناسی جزو ۱۰ سایت اول دولت می باشد. بر مبنای بررسی ها در سال ۹۲ سایت سازمان هواشناسی حدود ۱۰ میلیون بازدیدكننده در سال داشت اما امسال به بیشتر از ۱۰۰ میلیون بازدیدكننده رسیده است این در حالیست كه سازمان هواشناسی در حوزه اطلاع رسانی رقبای بسیار زیادی دارد.

رئیس سابق سازمان هواشناسی همینطور در ادامه با اشاره به اینكه در سال ۱۳۹۲ مجله «نیوار» لغو امتیاز شده بود، اظهار داشت: بر مبنای ارزیابی های سال ۹۴ این مجله گرید B دارد و اگر امسال جایگاه این مجله بررسی شود متوجه می شویم كه گرید آن به سطح A رسیده است.

وی با اشاره به افزایش بودجه های سازمان هواشناسی طی پنج سال قبل اظهار داشت: در سال ۹۲ اعتبارات سازمان هواشناسی ۱۲ میلیارد تومان بود اما در پنج سال قبل با تلاش پیوسته به حدود ۵۰ میلیارد تومان رسیده است یعنی بودجه سازمان هواشناسی چهار برابر شده است افزون بر این در سال ۹۲ درآمد سازمان هواشناسی ۵۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده بود كه تنها بخشی از آن محقق شد اما در سال ۹۷ درآمد سازمان هواشناسی به ۱۵ میلیارد تومان رسید كه افزایش ۳۰ برابری را نشان داده است.

پرهیزكار در ادامه با اشاره به سابقه ۳۰ ساله فعالیت در سازمان هواشناسی اظهاركرد: نخستین حكم مرا در سازمان هواشناسی در تاریخ ۱۰ اسفند ماه سال ۶۷ دریافت كردم. آخرین حكم من هم مربوط به ۱۰ اسفند ماه سال ۹۷ است.

رئیس سابق سازمان هواشناسی در انتها از دكتر نوریان و آخوندی - وزیر سابق راه و شهرسازی - قدردانی كرد.
1397/12/13
13:46:47
5.0 / 5
1979
تگهای خبر: آب , آموزش , اقلیم , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی