حال میقان خوب شده است

حال میقان خوب شده است به گزارش حیوان خانگی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: با عنایت به نبود مشكل و چالش در تالاب میقان اراك امكان ورود مسافر و توریست به این منطقه در روزهای نوروز وجود دارد.


رضا میرزایی در گفتگو با ایسنا، در مورد گردشگری در روزهای نوروز بیان كرد: با عنایت به ارزش گردشگری تالاب میقان اراك و شرایط مطلوب این منطقه تابحال مورد خاصی جهت پیشگیری از ورود مسافر و توریست به منطقه گزارش نشده و گردشگران و مسافران نوروزی می توانند از این ظرفیت ویژه و بكر در نوروز دیدن كنند.
وی با اشاره به آبگیری مناسب منطقه بواسطه بارش های اخیر و حضور پرندگان كنارآبزی كه بخشی از آنها بومی منطقه هستند، اظهار داشت: تالاب میقان اراك یكی از زیستگاه های پرندگان مهاجر عرض های شمالی است كه با عنایت به گرمتر شدن هوا بخشی از پرندگان مهاجرت معكوس خود به عرض های شمالی را شروع كرده اند و بخشی از پرندگان بومی همچنان می توانند ظرفیت و پتانسیل گردشگری مناسبی برای این منطقه به شمار روند.
میرزایی اضافه كرد: متاسفانه در بعضی از نقاط مانند فراهان شاهد شیوع بیماری تب برفكی در برخی از واحدهای دامی هستیم كه به جهت پیشگیری از انتشار و انتقال آن به حیات وحش محدودیت هایی را در مناطق امن منطقه حفاظت شده هفتادقله اعمال خواهیم كرد تا گرفتار چالش نشویم.
وی با تاكید بر پیشگیری از ریختن پسماندها در طبیعت در طول نوروز و همینطور نزدیك نشدن به لاشه پرنده یا حیوان در مناطق خاطرنشان كرد: در صورت پیداكردن لاشه حیوان حتما با سامانه 1540 محیط زیست و یا دامپزشكی تماس گرفته و مبحث اطلاع داده شود.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی در مورد سفارش های نوروزی بیان كرد: با عنایت به اهمیت درختان، مسافران و گردشگران حتما از شكستن شاخه درختان اجتناب كنند، پسماندها در جنگل، دشت و مرتع رها نشود و خانواده ها مدیریت پسماند را با جدیت دنبال كنند، همینطور در این ایام می توان از هدایای زیست محیطی به جای هدایایی كه دارای بسته بندی های كاغذی یا پلاستیكی هستند مانند گل و گلدان و گیاهان آپارتمانی بهره برد.
میرزایی افزود: در آستانه نوروز و در خانه تكانی ها حجم خیلی از پسماند تولید می شود كه بخشی از آن قابل استفاده می باشد و می توان آن را به خیریه ها تحویل داد، در خریدهای نوروزی ترجیحا اقلامی كه قابلیت بازیافت دارند خریداری و از ظروف یكبار مصرف استفاده نشود. به اندازه نیاز میوه و سبزیجات خریداری شود چراكه در این شرایط اقتصادی با این توجهات علاوه بر كمك به مصرف بهینه می توان پایین ترین میزان پسماند را هم تولید كرد.1397/12/29
14:19:10
5.0 / 5
1588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی