مدیركل محیط زیست استان سمنان:

تصویر ۳ قلاده یوزپلنگ و پلنگ در پارك ملی توران شاهرود ثبت گردید

تصویر ۳ قلاده یوزپلنگ و پلنگ در پارك ملی توران شاهرود ثبت گردید حیوان خانگی: مدیركل محیط زیست استان سمنان بابیان اینكه از یك یوزپلنگ و دو پلنگ آسیایی در توران شاهرود تصویربرداری شد، اظهار داشت: سال قبل هشت مرحله یوزپلنگ در پارك ملی توران ثبت شده است.


دریافت 4 MB
امیر عبدوس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه دوربین های تعبیه شده در پارك ملی توران توسط فعال محیط زیست محمد سلامی با همكاری اداره محیط زیست پارك ملی توران شاهرود، در فروردین ماه امسال موفق به ثبت یك قلاده یوزپلنگ و دو قلاده پلنگ آسیایی در این منطقه شده است، اظهار داشت: این دوربین ها به منظور پایش حیات وحش با مجوز اداره كل حفاظت محیط زیست سمنان و همكاری اداره پارك ملی توران در ۱۰ نقطه از منطقه نصب شده است.
وی ضمن بیان اینكه سال قبل هشت مرحله مشاهده مستقیم از یوزپلنگ آسیایی گزارش شده است، افزود: این در حالیكه هشت مرحله باز گزارش های مردمی در خصوص مشاهده یوز به دست محیط زیست استان سمنان رسیده است.
مدیركل محیط زیست استان سمنان بابیان اینكه دوربین های تله ای دو قلاده پلنگ باز را باز به تصویر كشیده است، اظهار داشت: با عنایت به غنی بودن منطقه از گربه سانان از رانندگان عبوری محور شاهرود-سبزوار محدوده عباس آباد درخواست می شود تا با سرعت كمتری این مسیر را طی كنند.
عبدوس بابیان اینكه بهار فصل زایش و زادوولد پستانداران و پرندگان شمرده می شود، اضافه گرد: از طبیعت گردان و بومیان محلی درخواست می شود كه در صورت مشاهده لاشه حیوانات وحشی یا رد شكارچیان بلافاصله مراتب را به محیط زیست اطلاع دهند تا سوژه مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی افزود: خوشبختانه با آگاهی های خوبی كه از طرف اداره پارك ملی توران شاهرود صورت گرفته است و اقشار و گروه های مختلف مردمی درباب حیات وحش آموزش های لازم را دیدند خودشان همه ساله در پویش نذر طبیعت شركت كرده و به غنی شدن حیات وحش منطقه كمك می كنند.

1398/01/16
16:12:31
5.0 / 5
2117
تگهای خبر: آب , آموزش , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی