كرمی در گزارش حیوان خانگی:

زیر آب رفتن خوزستان و فروریختن سد كرخه دروغ محض است

زیر آب رفتن خوزستان و فروریختن سد كرخه دروغ محض است به گزارش حیوان خانگی یك اقلیم شناس شایعات منتشرشده در فضای مجازی در خصوص فروریختن سدها و زیر آب رفتن برخی استان ها طی روزهای آینده را دروغ محض دانست و اظهار داشت: انتشار این شایعات منافع پروژه های خاصی را دنبال می كند.ناصر كرمی، اقلیم شناس، در گفتگو با خبرنگار مهر اخبار انتشار یافته در شبكه های اجتماعی در خصوص زیر آب رفتن خوزستان و فرو ریختن سد كرخه طی روزهای آینده را دروغ محض دانست و اظهار داشت: به نظر می آید برخی اتاق فكر درست كرده اند كه به نفع تفكر خاصی دروغ جعل كنند و برای این دروغ ها از ادبیات تخصصی و روزنامه نگاران حرفه ای بهره می گیرند تا ضد مخالفان پروژه های خاصی خبر تنظیم كنند و منافع مدافعان این پروژه ها را تأمین كنند. همه این خبرها هم در خدمت این است كه ما به این پروژه ها نیاز داریم و باید به ساخت بیشتر آنها اقدام نماییم.
كرمی اضافه كرد: مثلاً چندی قبل از دكتر كردوانی خبر جعل كرده بودند كه وارد ترسالی خیلی شدید شده ایم و هر سال سیل خواهد آمد. یا مثلاً از از دكتر اردكانیان جعل كرده بودند كه دوره ۳۰ ساله ترسالی شروع شد و مواردی از این دست.
وی تصریح كرد: در آخرین محصول این گروه، یك آدمی كه اصلاً معلوم نیست وجود داشته باشد مثلاً با خبرگزاری مهر گفتگو كرده و خبر از زیر آب رفتن خوزستان داده است. در حالیكه اصلاً در خبرگزاری مهر چنین خبری وجود ندارد و آن فرد هم اگر اصلاً وجود داشته باشد حتماً اعلام خواهد نمود كه من كجا چنین چیزی گفته ام.
این اقلیم شناس در پاسخ به اینكه آیا اساساً فرد مورد اشاره كه از او بعنوان اقلیم شناس برتر كشور نام برده اند را می شناسد یا نه اظهار داشت: اقلیم شناسان سرشناس ایران چهار پنج نفر هستند كه همه شان را من می شناسم و اسم چنین كسی را من نشنیده ام. اصلاً معلوم نیست كجا تعیین می كند كه چه كسی اقلیم شناس برتر كشور است!
كرمی در مورد ادعاهای مطرح شده در این خبر هم خاطرنشان كرد: حرفی كه گفته شده كاملاً مزخرف است و هیچ آدم علمی چنین حرفی نمی زند. كل این ماجرا از اساس دروغ است.
وی تاكید كرد: طی چهار پنج روز آینده مشكل سیل برطرف می شود. اصلاً مشكل سیل در چهار پنج روز آینده مساله جانی در ایران نخواهد داشت و چنین چیزی بسیار بعید است.
كرمی اضافه كرد: هیچ جایی نه مقرر است غرق شود و نه نابود شود و نه سدی شكسته شود. مشكل الان این است كه مردم هنگام اخطار سیل جا به جا نمی شوند. اگر جا به جا شوند دست كم خسارت جانی ایجاد نمی گردد، به جز مزارعی كه به زیر آب می رود و آن مزارع هم به هر حال گرفتار یك خسارت مالی با عدد و رقم مشخصی می شود كه دولت باید آن خسارت اقتصادی را پوشش بدهد.

1398/01/21
14:31:17
5.0 / 5
1622
تگهای خبر: آب , اقلیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی