وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس ها

وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس ها حیوان خانگی: بررسی ها نشان داده است كه اقیانوس ها دربردارنده صدها هزار نوع ویروس هستند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بررسی ها از آن حكایت می كند كه ویروس های دریایی در سطح آب اقیانوس ها تا عمق ۴۰۰۰ متری و از قطب جنوب تا شمال وجود دارند. خیلی از این ویروس ها برای بشر بی خطر هستند، هرچند می توانند گونه های جانوری دریایی همچون نهنگ ها و سخت پوستان را آلوده كند.
گروهی از كارشناسان آمریكایی به طراحی نقشه ای جهانی از ویروس های دریایی برمبنای نمونه های گرفته شده از آب دریاها از نزدیك به ۸۰ منطقه از سراسر جهان اقدام نمودند. تعداد ویروس ها حدودا ۱۲ برابر بیشتر از رقمی است كه قبل از این تخمین زده شده بود.
كارشناسان در بررسی های خود مشاهده نمودند این ویروس ها برمبنای موقعیت مكانی و عمقی كه قرار دارند در پنج گروه تقسیم بندی می شوند. همین طور اقیانوس منجمد شمالی از متنوع ترین نوع ویروس ها برخوردار می باشد و این تصور وجود دارد كه كانون اصلی تنوع میكروبی در خط استواست.
یك لیتر از آب دریا حاوی میلیاردها ویروس می باشد كه اكثریت آنها ناشناخته باقی مانده اند.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، درك و شناخت بهتر از ویروس های موجود در اقیانوس ها به علت تاثیری كه بر دیگر میكروب های دریایی همچون باكتری ها و قارچ ها دارند، حائز اهمیت می باشد.
منبع:

1398/02/07
15:22:09
5.0 / 5
2171
تگهای خبر: آب , اقیانوس , جانور , قطب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی