وضعیت جوی كشور در ایام پایانی هفته

وضعیت جوی كشور در ایام پایانی هفته به گزارش حیوان خانگی مدیركل پیش بینی وهشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به افزایش نسبی دما در سواحل دریای خزر و استان اردبیل طی دو روز آینده از بارش پراكنده باران در برخی از استان ها همچون تهران، قزوین و البرز در ایام آتی اطلاع داد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه امروز (۱۱ اردیبهشت) در بیشتر مناطق كشور شاهد جوی آرام خواهیم بود، اظهاركرد: بعدازظهر امروزدر ارتفاعات البرز مركزی و استان های زنجان، قزوین، و همدان بارش پراكنده، گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.

وی افزود: بعدازظهر فردا و پس فردا (۱۲ و ۱۳ اردیبهشت) برای دامنه های زاگرس مركزی واقع در استان های لرستان، مركزی و بعضی از نقاط استان اصفهان بارش پراكنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینكه پس از ظهر جمعه (۱۳ اردیبهشت) رگبار باران و رعد و برق در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان رخ می دهد، اظهار داشت: از بعدازظهر پنجشنبه (۱۲ اردیبهشت) و طی روز جمعه در سواحل شمالی دریای خزر و اردبیل افزایش نسبی دما پیش بینی می شود و به تدریج از شنبه (۱۴ اردیبهشت) كاهش نسبی دما روی سواحل دریای خزر، اردبیل و در دامنه های البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران هم بارش باران روی می دهد. همینطور در این روز دامنه های زاگرس مركزی در غرب، جنوب غرب و بعضی از نقاط مركزی كشور بارش پراكنده خواهد داشت.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی تصریح كرد: طی روزهای آینده در بخش هایی از جنوب شرق كشور بخصوص در منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد و خاك، كاهش كیفیت هوا و دید افقی پیش بینی می شود، همینطور تا روز جمعه (۱۳ اردیبهشت) شاهد روند افزایش نسبی دما در اغلب مناطق كشور خواهیم بود.

مدیر كل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها اظهار داشت: فردا و پس فردا ( ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت) آسمان تهران صاف تا كمی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. پیش بینی می شود كه كمترین و بیشترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب ۲۵ و ۱۶ درجه سانتیگراد و ۲۷ و ۱۷ درجه سانتیگراد باشد.
1398/02/12
12:28:24
5.0 / 5
1463
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی