پیگیری محیط زیست برای اجرایی شدن طرح كهاب

پیگیری محیط زیست برای اجرایی شدن طرح كهاب حیوان خانگی: سرپرست هوا و تغییر اقلیم با توضیح درباره اجرایی شدن طرح «كهاب» از سال ۸۷ اظهار داشت: طرح كهاب با هدف كاهش، هدایت، انتقال وبازیافت بخارات بنزین از سال ۸۷ تابحال بر طبق مصوبات گوناگون هیات محترم وزیران توسط وزارت نفت اجرا شده و تحت پیگیری سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا محمد مهدی میرزایی قمی درباره طرح « كهاب» گفته است: این طرح می بایست در انبارهای نفت، جایگاه های بنزین همین طور نفتكش ها انجام پذیرد. اجرای طرح كهاب در جایگاه های بنزین در دو بخش انجام می پذیرد كه بخش اول «Stage I» مربوط به كنترل و بازیافت بخارات بنزین در محل مخازن سوخت و بخش دوم « Stage II » مربوط به كنترل و بازیافت بخارات بنزین درمحل است.

وی با اشاره به تاثیرات مخرب بخارات بنزین بر محیط زیست و افراد تشریح كرد: بخارات بنزین شامل تركیبات مختلف از VOCs است كه می توانند علاوه بر آثار زیست محیطی بر سلامت كاركنان جایگاه های بنزین و انبارهای نفت ( در وهله نخست )، مراجعان به جایگاه ها، ساكنان مناطق همجوار جایگاه ها و انبارهای نفت تاثیرات سوء داشته باشد.

میرزایی قمی اضافه كرد: ازجمله این تركیبات چهار تركیبBTEX است كه سرطانزایی بنزن كاملاً به اثبات رسیده است. پس به منظورپیگیری و نظارت هر چه دقیق تر برموضوع از حیث چالش های موجود، علل تاخیردر اجرا و تكمیل طرح كهاب و... سازمان محیط زیست علاوه بر انجام مكاتبات گوناگون با وزارت نفت و سایردستگاههای مرتبط نسبت به تشكیل كارگروه با عضویت دستگاه های در رابطه با سوژه اقدام و مراتب تكمیل طرح را به صورت مكرر پیگیری می كند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی ابراز امیدواری كرد كه با برنامه ریزی و پیگیری بایسته توسط وزارت نفت و همكاری جایگاه داران همین طور سایردست اندركاران سوژه بتوان گامی در جهت پیشگیری از انتشارمواد آلی فرار به محیط زیست برداشته وضمن تاثیرگذاری مثبت بر سلامت محیط زیست و شهروندان سوژه صرفه جویی در مصرف سوخت باز محقق شود.

منبع:

1398/02/19
11:54:20
5.0 / 5
1608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی