سوء مدیریت پسماندها عامل مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان

سوء مدیریت پسماندها عامل مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان به گزارش حیوان خانگی نتایج یك گزارش نشان داده است كه سوء مدیریت پسماندها به مرگ سالانه یك میلیون نفر در جهان منجر می شود.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سوء مدیریت پسماندها باعث می شود سالانه صدها هزار نفر در كشورهای در حال توسعه بر اثر بیماری های قابل پیشگیری جان خویش را از دست بدهند و زباله های پلاستیكی بُعد جدید و خطرناكی را به این معضل افزوده است.
در كشورهای فقیر اغلب پسماندهای شهری جمع آوری نمی گردد و انباشت آن عاملی برای شیوع بیماری هاست. موسسه خیریه Tearfund در انگلیس در گزارشی اعلام نمود ۴۰۰ هزار تا یك میلیون نفر در نتیجه سوء مدیریت زباله جان خویش را از دست می دهند.
درحالیكه سوء مدیریت پسماندها از دهه های گذشته مشكل سازبوده، رشد آلودگی ها و زباله های پلاستیكی كه در محیط زیست تجزیه نمی گردد وضع موجود را وخیم تر كرده است. زباله های پلاستیكی مجرای آب را مسدود كرده و باعث جاری شدن سیلاب می شود كه در نتیجه آن شاهد شیوع بیماری های ناشی از آب آلوده خواهیم بود.
به گزارش روزنامه گاردین، در گزارش این موسسه آمده است: هر ثانیه یك دستگاه اتوبوس دو طبقه مملوء از زباله های پلاستیكی در كشورهای در حال توسعه سوزانده شده یا معدوم می شوند. بعضی از پسماندها بعد از معدوم شدن، مواد شیمیایی مضری را در محیط زیست منتشر می كنند و به میكروپلاستیك ها تجزیه می شوند كه تاثیرات آنها در كشورهای فقیر به درستی مورد مطالعه قرار نگرفته است.1398/02/24
21:20:58
5.0 / 5
1698
تگهای خبر: آب , آلودگی , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی