از بارش رگباری تا خیزش گرد و خاك آخرین وضعیت جوی كشور

از بارش رگباری تا خیزش گرد و خاك آخرین وضعیت جوی كشور حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی از بارش پراكنده در بیشتر استان های كشور طی امروز و دو روز آینده (۲۴ تا ۲۶ اردیبهشت ماه) آگاهی داد و اظهار داشت: به سبب افزایش سرعت باد در عراق در جنوب و جنوب غرب ایران احتمال وقوع گرد و خاك وجود دارد.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، امروز (۲۴ اردیبهشت ماه) در بعضی نقاط استان های سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، یزد، كرمان، سیستان و بلوچستان، فارس، اصفهان، دامنه های زاگرس مركزی و ارتفاعات البرز مركزی رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در سواحل دریای خزر بارش پراكنده باران پیش بینی می شود.

وی افزود: فردا (۲۵ اردیبهشت ماه) علاوه بر این مناطق بارش در استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز در تهران، البرز، قزوین، سمنان و برخی نقاط استان های مركزی، قم، چهارمحال و بختیاری، كهگیلویه و بویراحمد و هرمزگان رخ خواهد داد.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه در روز پنج شنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) علاوه بر این مناطق در بعضی نقاط شمال غرب و غرب بارش باران پیش بینی می شود، اظهار نمود: در ایام جمعه و شنبه (۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه) بارش در بخش هایی از شمال غرب، دامنه های زاگرس، جنوب، جنوب شرق و بخش هایی از مركز ادامه خواهد داشت.

به گفته وظیفه بارش امروز (۲۴ اردیبهشت ماه) در شرق استان تهران، نیمه غربی سمنان و فردا (۲۵ اردیبهشت ماه) در شرق استان تهران، غرب و شمال سمنان، شمال خراسان های شمالی و رضوی، شمال فارس، جنوب اصفهان، نیمه شرقی استان های چهارمحال و بختیاری و كهگیلویه و بویراحمد خواهد بود همین طور پنج شنبه (۲۶ اردیبهشت ماه) بارش در استان های فارس، شمال كهگیلویه و بویراحمد، جنوب فارس و شمال خراسان رضوی و در روز جمعه (۲۷ اردیبهشت ماه) در جنوب و غرب اصفهان، مركز و غرب كرمان، شمال فارس، چهارمحال و بختیاری وجنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این كه امروز (۲۴ اردیبهشت ماه) به سبب وزش باد شدید در شمال سیستان و بلوچستان پدیده خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا پیش بینی می شود، اظهار داشت: با عنایت به افزایش سرعت باد روی كشور عراق امروز وقوع پدیده گرد و خاك برای بخش هایی از جنوب غرب و جنوب كشور دور از انتظار نیست.

وی با بیان این كه امشب در تهران افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید با احتمال طوفان و گرد و خاك و تگرگ پیش بینی می شود، اظهاركرد: فردا (۲۵ اردیبهشت) آسمان تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری، همراه با رگبار و رعد و برق و گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود، همین طور فردا شب تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات ابری و گاهی همراه با وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشترین و كمترین دمای تهران در روز آینده ۲۹ و ۱۸ درجه سانیتگراد خواهد بود.

وظیفه درانتها اظهار داشت: پس فردا (۲۶ اردیبهشت) آسمان تهران ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و بارش پراكنده و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود. بیشترین و كمترین دمای تهران به ۲۹ و ۱۹ درجه سانتیگراد می رسد.

چمنبع:

1398/02/25
12:38:32
5.0 / 5
1983
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی