افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن در هوای تهران

افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن در هوای تهران حیوان خانگی: مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده های ذرات معلق و ازن در هوای پایتخت طی برخی ساعات امروز (28 اردیبهشت) آگاهی داد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی صبحگاه امروز (۲۸ اردیبهشت) است، اظهار نمود: در بعضی ساعات امروز همراه با افزایش تردد خودرو ها در نخستین روز كاری هفته، شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها فراهم می شود.

وی با اشاره به اینكه این وضعیت جوی پابرجا نیست، اشاره كرد: با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات بعد ازظهر وزش باد به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها موثر است.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزود: به تدریج طی امشب از میزان ناپایداری جوی كاسته و با تداوم این شرایط تا بامداد فردا (۲۹ اردیبهشت) طی برخی ساعات افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده می شود.

به گفته شهبازی طی فردا (۲۹ اردیبهشت) با افزایش میزان ابرناكی و وزش باد طی برخی ساعات، وضعیت كیفیت هوای پایتخت در شرایط بهتری قرار می گیرد.

وی در ادامه با اشاره به اینكه دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد، اظهار داشت: برمبنای نتایج پیش بینی كیفیت هوا با وجود افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق و آلاینده ازن طی امروز (۲۸ اردیبهشت) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در شرایط سالم قرار داد.

شهبازی اضافه كرد: انتظار می رود طی بعد ازظهر فردا (۲۹ اردیبهشت) از غلظت آلاینده ها بطور نسبی كاسته شود و وضعیت كیفیت هوای پایتخت در شرایط مساعدتری قرار گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران درانتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۴۵ در شرایط پاك قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان تهران نیز با میانگین ۶۱ در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/02/28
14:31:43
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی