در ۶۰ روز ابتدایی امسال هوای تهران ناسالم نبود

در ۶۰ روز ابتدایی امسال هوای تهران ناسالم نبود حیوان خانگی: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امسال برای نخستین بار در 25 ساله گذشته در 60 روز ابتدایی سال حتی یك روز هوای ناسالم نداشتیم كه شامل30 روز هوای پاك و 30 روز هوای سالم می شود.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا عیسی كلانتری در دیدار با خرمن اورتگا آلمیدا - سفیر اكوادور در ایران - كه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، به اظهار داشت: افزایش كیفیت سوخت های فسیلی و تشدید نظارت بر معاینه فنی خودرو ها از دلیلهای اصلی كاهش روند آلودگی هوا در كشور است.

كلانتری با اشاره به مشكلات كشورهای نفت خیز اظهار داشت: در این كشورها پلاستیك بی ارزش است و از گذشته به مصرف پلاستیك عادت كرده اند كه معضلی برای محیط زیست كشور است البته توسط سمن ها پویشی به وجود آمد تا بجای پلاستیك از كیسه های پارچه ای استفاده كنند كه كار زمان بری است.

در ادامه این دیدار آلمیدا اظهار داشت: ایران زیباتر و بهتر از آن چیزی است كه حتی خود مسئولان ایرانی مطرح می كنند و به نظرم باید پویشی طراحی كنید تا ایران و زیبایی هایش به جهانیان معرفی شوند.

وی درباره وضعیت محیط زیست كشور اكوادور اظهار داشت: مردم اكوادور آگاهی بالایی دارند و آموزش زیادی در زمینه محیط زیست دیده اند. برای مثال در جزایر آن كشور استفاده از پلاستیك ممنوع می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سفیر اكوادور در ایران درباب وضعیت هوای پایتخت اكوادور اظهار داشت: هوای كیتو به سبب اینكه جمعیت كمی دارد و از سویی هم صنایع كربنی در آن نیست مانند هوای این روزهای تهران تمیز است اما مشكل آلودگی رودخانه ها را داریم و مردم ضایعات را در رودخانه ها رها می كنند.

منبع:

1398/02/31
15:18:26
5.0 / 5
2221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی