وزش بادهای شدید در تهران ادامه دارد

وزش بادهای شدید در تهران ادامه دارد به گزارش حیوان خانگی مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران ضمن اشاره به تداوم ناپایداری های جوی در تهران طی دور روز آینده، اظهار داشت: طی امروز (۵ خرداد) غلظت برخی آلاینده ها همچون آلاینده ازن و ذرات معلق افزایش نسبی می یابد.حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها طی بامداد امروز (۵ خرداد) است، اظهار نمود: همراه با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد موثر به بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه سبب بهبودی وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران می شود.

وی افزود: به تدریج طی امشب از میزان ناپایداری جوی كم می شود و با تداوم این وضعیت جوی تا بامداد فردا (۶ خرداد) افزایش نسبی در غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات دور از انتظار نیست.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه هر چند این شرایط پابرجا نیست و به تدریج طی فردا بر میزان ناپایداری جوی افزوده می شود، خاطرنشان كرد: ازاین رو برای برخی ساعات عصر وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه انتظار می رود.

شهبازی در ادامه اظهار داشت: با وجود افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون آلاینده ازن و ذرات معلق در بعضی ساعات امروز (۵ خرداد)، ناپایداری های جوی حاكم در طول روز و كاهش تردد خودرو ها سبب برقراری شرایط مساعد كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت می شود.

به گفته او همینطور دمای هوا در پایتخت تا روز آینده كاهش جزیی دارد.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۸ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار نمود: كیفیت هوای الان هم با شاخص میانگین ۸۲ همچنان در شرایط سالم می باشد.


1398/03/05
14:27:36
5.0 / 5
2081
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی