بارش شدید باران در هفت استان

بارش شدید باران در هفت استان حیوان خانگی: مدیركل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به كاهش هشت درجه ای دما در سواحل دریای خزر اظهار داشت: فردا (8 خردادماه) بیشترین مقدار بارش برای استان های مازندران، گلستان، شرق تهران، ارتفاعات استان های سمنان، خراسان شمالی،  شمال خراسان رضوی و كرمان پیش بینی می شود.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهاركرد: برمبنای آخرین خروجی مدلهای هواشناسی طی پنج روز آینده در استان های واقع در شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مركزی و شرقی شمال شرق، دامنه های زاگرس مركزی و جنوبی و بخش هایی از مركز، شرق، جنوب و جنوب شرق كشور بارش باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیش بینی می شود.

وی با اشاره به پربارش ترین استان ها طی امروز و فردا اظهار داشت: بیشترین مقدار بارش امروز (۷ خرداد) در شرق مازندران، شرق استان تهران، غرب خراسان شمالی و ارتفاعات استان های گلستان و سمنان است. فردا (۸ خرداد) بیشترین بارش در شرق مازندران، گلستان، شرق استان تهران و ارتفاعات استان های سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و كرمان پیش بینی می شود.

مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی اضافه كرد: پس فردا ( ۹ خرداد) بیشترین مقدار بارش در شرق استان تهران، شرق خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال اصفهان و ارتفاعات استان های مازندران، گلستان و سمنان خواهد بود.

به گفته وظیفه، امروز (۷ خرداد)، خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان وقوع تندباد موقتی دور از انتظار نیست كه در بعضی از این مناطق احتمالاً با گرد و خاك همراه خواهد بود.

وی در ادامه اظهار نمود: امروز و فردا (۷ و۸ خرداد) دمای هوا در سواحل دریای خزر بین ۵ تا ۸ درجه كاسته می شود همین طور روزهای سه شنبه تا پنجشنبه (۷ تا ۹ خرداد) وزش باد شدید در بخش هایی از شمال شرق و شرق كشور به خصوص در منطقه زابل سبب خیزش گرد و خاك و كاهش كیفیت هوا خواهد شد.
وضعیت جوی تهران از امشب تا پس فردا
مدیر كل پیش بینی و آگهی سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینكه آسمان امشب تهران نیمه ابری، گاهی بارش پراكنده و وزش باد خواهد بود، اظهار داشت: فردا (۸ خرداد) هوای تهران كمی ابری، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. فردا دمای تهران در گرمترین زمان به ۳۱ درجه سانتیگراد و در خنك ترین زمان به ۲۱ درجه سانتیگراد می رسد.

وظیفه درانتها اظهار داشت: پس فردا (۹ خرداد) آسمان تهران نیمه ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد همراه خواهد بود. پیش بینی می شود كه گرم ترین و خنك ترین دمای تهران در این روز ۲۹ و ۱۹ درجه سانتیگراد باشد.

منبع:

1398/03/07
15:30:14
5.0 / 5
1473
تگهای خبر: باد , خاك , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی