طراحی اپلیكیشن جمع آوری زباله تفكیك شده

طراحی اپلیكیشن جمع آوری زباله تفكیك شده حیوان خانگی: مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینكه محل دپوی زباله هر شهر باید توسط وزارت كشور و جهاد كشاورزی تعیین و تحویل شهرداری ها شود و شورای عالی شهرسازی نیز می بایست محل را تأیید كند، اظهار داشت: شهرداری صرفاً مجری است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، رضا عبدلی بامداد امروز در حاشیه تهران گردی اعضای شورای شهر با اشاره به اینكه شهرداری تهران ۱۲۲ ناحیه دارد كه نواحی نسبت به انعقاد قرارداد با پیمانكاران اقدام می كند، اظهار داشت: در مجموع ۱۲۲ پیمانكار در شهر تهران مشغول به كار هستند كه حدود ۱۵ هزار و ۲۰۰ كارگر دارند و بیشتر از ۲۵۰۰ دستگاه ماشین آلات نظافت نیز دارا هستند. ماموریت آنها این است كه به صورت شبانه روزی ۱۳۲ كیلومتر سطح شهر تهران و معابر آنرا نظافت و ۲۱ المان شهری را پاكسازی و ۵۷ هزار مخزن تعبیه شده را نیز جمع آوری كنند.

وی با اشاره به اینكه از زمانی كه زباله ها تحویل ۱۰ ایستگاه زباله می شود، مسئولیت سازمان پسماند شروع می شود، اظهاركرد: روزانه ۳۰۰ سرویس كانتینر وظیفه انتقال زباله ها به آرادكوه را بر عهده دارد.

عبدلی با اشاره به اینكه زباله ها به دو مركز آبعلی و آرادكوه ارسال می شود، اظهار داشت: ما اسنادی از كتابخانه ملی دریافت كردیم كه در سال ۱۳۳۵ رسماً تیمسار زاهدی مركز آبعلی و آرادكوه را بعنوان دپوی خاك، نخاله و زباله تهران تعیین می كند.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینكه در قانون مدیریت پسماند و بخشنامه اجرایی نیز صراحتاً تاكید شده كه محل دپوی زباله هر شهر باید توسط وزارت كشور و جهاد كشاورزی تعیین و تحویل شهرداری ها شود و شورای عالی شهرسازی نیز می بایست محل را تأیید كند، اظهار داشت: شهرداری صرفاً مجری است. پس اینكه مدام می گویند آرادكوه را جابجا كنید، باید محل را تعیین كنند چونكه ما فقط مجری هستیم.

وی با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۰۰ سال از مدیریت پسماند می گذرد اما هنوز سند بالادستی نداریم، اظهار داشت: در سال ۹۷ فراخوان جذب تهیه سند با كمك مركز مطالعات صادر شد و پیش نویس طرح جامع مدیریت پسماند نوشته و تا اختتام امسال به شورای شهر ارائه می شود.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران اضافه كرد: برمبنای طرح جامع مدیریت پسماند ما باید نحوه جمع آوری، دپو و … پسماند را بدانیم. در بعضی كشورها از یك سال قبل زباله ها را پیش فروش می كنند اما اینجا باید التماس نماییم و اگر سندی داشته باشیم می توان به راحتی برنامه ریزی كرد.

وی با اشاره به اینكه زباله های باارزش شامل مواد آهنی، پلاستیك و … است، اظهار داشت: برخی زباله ها نیز دارای مواد آلی هستند و قابلیت تبدیل شدن به كود را دارند اما برخی مواد را نمی گردد كاری كرد همچون ظرف های یكبار مصرف فومی كه قابلیت بازیافت ندارند و تنها باید زباله سوز داشته باشیم.

عبدلی با اشاره به اینكه روزانه ۹۰۰ تن زباله حجیم همچون چوب و … جمع آوری می شود، اظهاركرد: روزانه ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ سرویس زباله حجمی داشتیم كه سه چهار ماه است كه طی بخشنامه ای ورود آن به آرادكوه ممنوع شده است.

وی با اشاره به اینكه كمپوست كرمانشاه یكی از غنی ترین كمپوست ها بود، اظهار داشت: حالا كمپوست تولید شده در سازمان مدیریت پسماند شهرداری به سبب آنكه رطوبت خاك را نگه می دارد جز بهترین كمپوست ها است و سه ماه پیش با بخشنامه معاون خدمات شهری مقرر شد كه از این پس سازمان پارك ها از بیرون مجموعه كود نخرد و ۵۰ هزار تن كود از مجموعه سازمان پسماند خریداری كند.

عبدی افزود: سال قبل ۳۲ هزار تن پسماند ساختمانی به بیرون شهر تهران منتقل شد. یك زمان ۱۰۰ هزار تن پسماند ساختمانی نیز داشتیم اما حالا با ركود بخش ساخت و ساز پسماند این بخش نیز كم شد.

وی با اشاره به اینكه متأسفانه كارگران ایرانی برای فعالیت در سازمان پسماند رغبتی ندارند، اظهار داشت: بارها برای جذب كارگر ایرانی اطلاعیه صادر كردیم اما مورد استقبال قرار نگرفت و مجبور شدیم از كارگران افغانی دارای مجوز استفاده نمائیم.

وی در ادامه در حاشیه بازدید از محل دپوی زباله آرادكوه با اشاره به اینكه در گذشته ۱۲ هكتار دریاچه شیرابه زباله ها وجود داشت كه توانستیم با اقدامات انجام شده طی پنج تا شش سال این دریاچه را خشك نماییم، اظهار داشت: اگر مردم مراعات كنند حجم شیرابه ها كاسته می شود به شكلی كه اگر از روش های ساده ای همچون خالی كردن آب تفاله چایی یا خالی كردن باقیمانده نوشابه یا مابقی نوشیدنی ها در زباله ها اجتناب كنند حجم زیادی از شیرابه ها كم می شود.

عبدلی با اشاره به اینكه متأسفانه شاهد می باشیم كه زباله های بعضی از محلات تهران روزانه دو تا سه بار جمع آوری می شود، اظهاركرد: شهروندان اگر زباله های خودرا شب ها بیرون بگذارند حجم زیادی از كار كارگران پسماند كاسته می شود.

به گفته وی ۴۰ درصد از زباله های تولیدی مردم در روز جمع آوری می شود این در حالیست كه برمبنای استانداردها باید شب به شب زباله ها جمع آوری شود.

وی با اشاره به اینكه در كاهش حجم زباله و شیرابه ها مردم می توانند نقش زیادی داشته باشند، اظهار داشت: اگر رطوبت زباله ها توسط مردم گرفته شود حجم زیادی از شیرابه ها كم می شود و همیشه گفته اند كه بخش زیادی از ضربه به محیط زیست را شهروندان می توانند در سینك آشپزخانه هایشان مدیریت كنند.

عبدلی افزود: برخی ها از جمع آوری سطل های زباله و مخازن صحبت می كنند اما باید برمبنای طرح جامع عمل نماییم. طرح جامع تا آخر سال نهایی و در آن طرح بهترین روش جمع آوری اعلام می شود.

وی با اشاره به اینكه در صدد هستیم با واقعی سازی رقم مزایده جمع آوری زباله توسط پیمانكاران سوژه زباله گردی را حل نماییم، اظهار داشت: رقم مزایده در سال ۹۶، ۱۲ میلیارد تومان بود و الان به ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است. می خواهیم برمبنای نظر كارشناسی قیمت پایه مزایده را واقعی نماییم.

عبدلی با اشاره به اینكه هم اكنون انگیزه پیمانكاران بیشتر شده است و نسبت به استخدام زباله گردان اقدام می كنند، اظهاركرد: ما برنامه ای در مورد ساماندهی ایستگاه های میانی زباله داریم كه به خط پردازش متصل و روند جمع آوری زباله صد درصد مكانیزه شود. این مسئله سبب می شود كه بیشتر از ۸۰ درصد زباله ها كم شوند.

وی با اشاره به اینكه در حال طراحی اپلیكیشنی برای جمع آوری زباله ها هستیم، اظهار داشت: مردم می توانند از این اپلیكیشن ها استفاده كنند و زباله تفكیك شده شان را در اختیار این شركت ها قرار دهند.

منبع:

1398/03/31
21:07:36
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: آب , پارك , خاك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی