مدیرمدیریت بحران استانداری خوزستان:

سیلاب ۹۵ درصد هورالعظیم را سیراب كرد

سیلاب ۹۵ درصد هورالعظیم را سیراب كرد حیوان خانگی: مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: در سیلاب اخیر ۹۵ درصد تالاب آبگیری شد كه پنج درصد باقی مانده نیز به خاطر توپوگرافی زمین بوده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، كیامرث حاجی زاده ظهر امروز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ایستگاه پمپاژ انتقال آب از رودخانه كارون به تالاب بین المللی شادگان در هتل بوستان سازمان آب و برق خوزستان اظهار نمود: سیلاب اخیر درس عبرت خوبی كه به ما داد این بود كه تعدی ما به حریم های رودخانه ها و محیط زیست باعث ایجاد مشكلات زیادی در سیلاب اخیر شد.
وی اضافه كرد: در طول سال هایی كه استان با ریزگرد درگیر بود كار اساسی صورت نگرفت اما بعد از بحران بهمن ۹۵ جهش بزرگی در حوزه محیط زیست و بحرانهای صورت گرفت.
مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان خاطرنشان كرد: مشكلات امروز در حوزه محیط زیست ناشی از غفلت ها و سوتدبیرهای گذشتگان در این حوزه می باشد.
حاجی زاده اظهار داشت: حوضچه های چهار و پنج تالاب هورالعظیم در سالیان گذشته بر اثر سیاست های غلط برای استخراج نفت خشك شدند.
وی افزود: در دولت فعلی برای آبگیری این دو حوضچه ایستادیم و آبگیری شدند و در سیلاب اخیر هم ۹۵ درصد تالاب آبگیری شد كه پنج درصد باقی مانده هم به خاطر توپوگرافی زمین بوده است.
مدیر كل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان كرد: مدیریت ارشد استان نگاه تعاملی به همه بخش ها دارد و انتظار ما این است كه واقعیت هایی كه در این دوره و دولت افتاده را ببینیم هرچند كه معتقد هستیم نقص هایی هم وجود دارد.
حاجی زاده اظهار داشت: اهمیت اطلاع رسانی و آموزش به مردم بسیار مهم می باشد تا بدانیم اگر به طبیعت دست اندازی شود باعث گرفتاری به قهر طبیعت می شود.


منبع:

1398/04/12
18:13:42
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: آب , آموزش , رودخانه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی