وضعیت آمریكا در بازیافت ضایعات

وضعیت آمریكا در بازیافت ضایعات حیوان خانگی: آمریكا نسبت به سایر كشورهای توسعه یافته بیشترین تولید مواد زائد و كمترین بازیافت را دارد.



به گزارش حیوان خانگی به نقل از اینهبیتت در مقایسه با سایر نقاط جهان، آمار ضایعات و بازیافت در آمریكا بسیار بالا است و با وجود اینكه تنها چهار درصد از كل جمعیت جهان را داراست، ۱۲ درصد كل مواد زائد جامد جهان یعنی سالانه حدود ۲.۱ میلیارد تن ضایعات را تولید می كند.

میانگین تولید ضایعات سالانه هر آمریكایی ۱۷۰۰ پوند است كه حدود ۲۳۴ پوند آنرا ضایعات پلاستیكی می سازند. این میزان سه برابر بیشتر از تولید ضایعات چینی ها و هفت برابر بیشتر از كشور اتیوپی است البته مشكل در تولید زباله نیست بلكه دفع این ضایعات مشكل آفرین است.

آمریكا در تولید و بازیافت ضایعات در وضعیت بدی به سر می برد و نسبت به همسایگان خود در موقعیت ضعیف تری قرار گرفته است. این كشور بطور متوسط قادر به بازیافت ۳۵ درصد از تمام ضایعات جامد تولید شده است. آلمان در زمینه بازیافت قادر به بازیافت ۶۸ درصد از تمام زباله هاست.

بر اساس گزارش پژوهشگران، آمریكا از زیرساخت مناسبی برای مدیریت زباله و پردازش بازیافت استفاده نكرده و نیازمند یافتن مكان های جدید برای ارسال ضایعات پلاستیكی است و چین و فیلیپین نیز دیگر زباله های امریكا را تحویل نمی گیرند و بخش عمده ای از ضایعات پلاستیك در آمریكا هنوز بجای بازیافت سوزانده می شود.

برای از بین بردن مشكل عظیم بحران ضایعات پلاستیك و سلامت انسان و محیط زیست زیرساخت های بازیافتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

آمریكا بجای تمركز روی بازیافت باید بر روی تولید زباله صفر توجه كند.




منبع:

1398/04/15
18:34:40
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: سلامت , ضایعات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی