هوای تهران برای حساس ها ناسالم می شود

هوای تهران برای حساس ها ناسالم می شود به گزارش حیوان خانگی مدیرمدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوا از احتمال برقراری شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس طی برخی ساعات امروز (۱۸ تیرماه) خبرداد.حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اضافه كرد: نتایج حاصل از پیشبینی وضعیت كیفیت هوای شهر تهران برای هجدهمین روز از تابستان ۹۸ نشان دهنده احتمال برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا بخصوص برای گروه های حساس طی بعضی ساعات است. این وضعیت از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده ها همچون ذرات معلق (عمدتا ناشی از احتمال وقوع گرد و خاك) و آلاینده ازن (افزایش موقتی بین ساعات ۲ الی ۶ بعدازظهر) ناشی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: به تدریج در اواخر وقت امروز (۱۷ تیرماه) از میزان ناپایداری جوی كم می شود و با تداوم این شرایط تا فردا(۱۸ تیرماه) به همراه ازدیاد حجم تردد خودرو ها احتمال می رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها در بعضی ساعات صبحگاه فراهم گردد.

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر چهارشنبه (۱۹ تیرماه) برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناكی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه انتظار می رود كه احتمال خیزش گرد و خاك و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. بر این اساس با عنایت به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می رود وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته باشد.

وی اضافه كرد: تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

شهبازی در انتها با اشاره به اینكه میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار نمود: این شاخص الان ۹۳ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/04/18
13:25:46
5.0 / 5
1699
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی