تبدیل دو باغ بنیاد مستضعفان به بوستان عمومی

تبدیل دو باغ بنیاد مستضعفان به بوستان عمومی به گزارش حیوان خانگی شهردار تهران از تبدیل باغ «وثوق الدوله» به بوستان عمومی در جنوب شهر تهران و در آینده نزدیك اطلاع داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری و بوستان پدر واقع در منطقه ۲ تهران، اظهار داشت: امروز پروژه هایی را افتتاح كردیم كه عموما از نوع محیط زیستی بودند. بدون شك وقتی مومن قولی می دهد باید به آن عمل كند. ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغات را بگیریم و افتتاح بوستان امروز یكی از مصادیق پیگیری این قول ما بود. بوستان پدر (باغ عبقری) كه با توافق بنیاد تبدیل به فضای عمومی و بوستان شده است.
وی افزود: باید از همكاران خودم در مجموعه شهرداری تهران تشكر كنم كه در طراحی این بوستان از سبك باغ ایران اسلامی بهره گرفته اند. ما با اعضای شورای شهر تهران هم قسم شده ایم كه خدمات و سرویس به شهروندان تهرانی بدهیم. ما عهده بسته بودیم كه تهران را شهری را برای همه ببینیم و پروژه هایی كه افتتاح می نماییم از این پس كمتر از جنس مگاپروژه ها خواهد بود و در حقیقت تعداد پروژه های محلی می تواند مردم را به محلاتشان علاقه مند كند.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به فرامین مقام معظم رهبری در ۱۳ اسفند سال ۱۳۹۳ اشاره نمود و اضافه كرد: رهبری در این روز تمام دستگاه های ذیربط در حوزه فضای سبز را دعوت نمودند و گفتند جلوی تخریب باغات و زمین های كشاورزی را بگیرید. امروز خوشحالیم كه به مردم تهران گزارش دهیم كه جلوی تخریب باغات را گرفته ایم.
وی اضافه كرد: حدود ۱۴۰ هكتار از باغات شهر تهران بر مبنای مصوبه برج باغ ها زیر بار رفت و ۳۰ درصد تراكم مسكونی و ۷۰ درصد نگهداشت باغ در عمل به نتیجه نرسید. امروز این روند اصلاح شده و همه باید كمك كنند این مسیر ادامه پیدا كند. باید همه دستگاه هایی كه لكه های بزرگ فضای سبز در اختیار آنهاست، در این حوزه همكاری كنند.
شهردار تهران از سعیدی كیا رئیس بنیاد مستضعفان هم تشكر كرد كه بر مبنای توافق شهرداری و بنیاد، باغ عبقری و باغ وثوق الدوله كه بزودی به بوستان تبدیل می شود در تملك شهرداری درآمد تا جهت بهره مندی شهروندان از این فضا اقدام گردد.
وی با اشاره به افتتاح پروژه های امروز خود در حوزه پسماند اظهار داشت: بطور قطع همكاری مردم در حوزه مدیریت پسماند بخصوص تفكیك از مبدا می تواند نقش بسزایی در حفظ محیط زیست داشته باشد. بطور قطع بزودی در جنوب تهران و منطقه ۱۴، باغ وثوق الدوله هم به بوستان تبدیل می شود و در اختیار شهروندان قرار می گیرد. امروز اپلیكیشن هایی كه توسط شركت های دانش بنیان در حوزه خدمات شهری طراحی شده بودند، افتتاح شدند تا سرویس بهتری به شهروندان تهرانی عرضه شود.
وی در مورد نحوه پیشگیری از تخریب باغات هم اظهار داشت: راه های زیادی همچون بهره گیری از باغ ها برای پرورش گل و گیاه و همینطور راه اندازی رستوران و حتی استفاده مسكونی با تراكم پایین برای باغ های شهر تهران در نظر گرفته خواهد شد. برای تملك باغ های عبقری و وثوق الدوله در توافق با بنیاد، ۱۶۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.
شهردار تهران در پاسخ به سوالی در مورد مشكل مكانیزه شدن پل های عابر در سطح شهر تهران اظهار داشت: در شرایط تحریم پله های مكانیزه با مشكل مواجه گشتند كه به دنبال این هستیم با مذاكره با شركت های داخلی این مشكل را برطرف نماییم.
وی در مورد روند شكایت مردم از بخش های مختلف شهرداری تهران هم اظهار داشت: گزارش های سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به صورت مستمر بررسی می شوند و اگر موضوعی پرتكرار باشد، گزارش گیری و به آن رسیدگی خواهد شد.
شهردار تهران در خاتمه در مورد انتخابات شورایاری ها هم ابراز امیدواری كرد: این انتخابات با مشاركت پرشور مردم باشد. انتخاباتی كه برای نخستین بار به صورت الكترونیك برگزار می گردد و امیدواریم افرادی كیفی و موثر جهت انتقال مشكلات محلات به مجموعه مدیریت شهری، در شورایاری ها قرار بگیرند.1398/04/29
18:19:42
5.0 / 5
1928
تگهای خبر: پرورش , خدمات , دستگاه , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی