كاهش موقتی كیفیت هوای تهران

كاهش موقتی كیفیت هوای تهران حیوان خانگی: كاهش میزان ناپایداری های جوی و افزایش تابش نور خورشید طی امروز (13 مرداد) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق و آلاینده ازن را به دنبال دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۳ مرداد) نسبت به روز گذشته است. بدین جهت شرایط لازم برای تجمع موقتی آلاینده ها در بعضی ساعات فراهم می شود همین طور برخی ساعات روز همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه است كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

به تدریج با افزایش تابش نور خورشید و در دسترس بودن سایر عوامل موثر در شكل گیری آلاینده ازن، در بعضی ساعات امروز بین ساعات ۱۳ تا ۱۸ افزایش نسبی در غلظت این آلاینده مشاهده می شود كه كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد.

بر این اساس با عنایت به روند افزایشی غلظت آلاینده ها در بعضی ساعات امروز (۱۳ مرداد) وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران بطور موقت در شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی تا بامداد فردا (۱۴ مرداد) به همراه ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر، بر غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد افزوده می شود.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، انتظار می رود طی برخی ساعات فردا (۱۴ مرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق و آلاینده ازن مشاهده شود و شرایط نامطلوب كیفیت هوا خصوصاً برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پایتخت در بعضی ساعات برقرار شود همین طور دما تا روز آینده روند افزایشی دارد.

كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۹۱ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۸۰ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/05/13
19:49:01
5.0 / 5
1757
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی