معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تاكید كرد؛

ضرورت رفع نقصها در حفاظت حیات وحش

ضرورت رفع نقصها در حفاظت حیات وحش به گزارش حیوان خانگی دومین نشست مشترك كمیته های مشورتی تخصصی پستاندارن و پرندگان وحشی با حضور مدیران متخصصان و كارشناسان حیات وحش در معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار گردید.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، در این جلسه مسائل و موضوعات در رابطه با حفاظت و مدیریت پستانداران و پرندگان وحشی همچون برآورد جمعیت ها و كاهش تعارضات و صدمه ها مورد بررسی قرار گرفت.
حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست در این جلسه اظهار داشت: انگیزه اصلی برگزاری این نشست ها، بررسی كاستی ها و نقصها موجود و كوشش برای رفع آنها در جهت حفاظت پایدار از گونه های پرندگان و پستانداران است.
وی افزود: از اعضای كمیته های تخصصی می خواهم كه ضمن صدمه شناسی فعالیت های مختلف در جهت حفاظت از گونه ها، لیستی از چاره ها و اقدامات موثر مبتنی بر اصول و قواعد علمی روز را تهیه كنند تا راهگشای سازمان حفاظت محیط زیست در حفاظت موثر و پایدار باشد.
ظهرابی همینطور با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و علمی درباره حفاظت از گونه ها در سطح جامعه، حضور در فضای رسانه ای و اطلاع رسانی را به منظور تنویر افكار عمومی و ارتقای دانش جامعه و آگاهی مطالبه گران اجتماعی را از ضروریات حفاظت برشمرد و خواهان اهتمام بیشتر مدیران، متخصصان و كارشناسان این حوزه در اطلاع رسانی علمی به جامعه شد.
در ادامه این نشست، شركت كنندگان در مورد برخی موضوعات در رابطه با مدیریت حیات وحش و چگونگی اجرای برنامه های میدانی به بحث و تبادل نظر پرداختند. همینطور مقرر شد تا مسایل تخصصی مربوط به پرندگان و پستانداران در كمیته های تخصصی جداگانه ای با حضور متخصصان هر حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرند.
دومین نشست مشترك كمیته های مشورتی تخصصی پستاندارن و پرندگان وحشی با حضور معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی، مدیركل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش، همینطور رؤسای گروه های تخصصی، اعضای منتخب ادارات كل حفاظت محیط زیست برخی استان ها، نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد و نماینده پژوهشكده محیط زیست و توسعه پایدار در سالن جلسات معاونت محیط طبیعی برگزار گردید.

1398/05/30
22:05:26
5.0 / 5
1633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی