درخواست رئیس سازمان محیط زیست از وزیر علوم

درخواست رئیس سازمان محیط زیست از وزیر علوم به گزارش حیوان خانگی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: از وزیر علوم تقاضا كرده ایم تا آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را الزامی كنند دانشجویان، مدیران آینده هستند كه اگر با محیط زیست آشنا نباشند كشور را همچون امروز با چالش روبرو می كنند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عیسی كلانتری در گفت و گو با یك شبكه رادیویی اظهار نمود: ۵۰ درصد از پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه محیط بانی مشغول فعالیت هستند و طی یك سال قبل بر مبنای مجوز دولت، ۳۰۰ محیط بان جدید استخدام كردیم همینطور با كمك نیروی انتظامی ۲۲۰ سرباز - محیط بان وارد پاسگاه ها شده و به تازگی نیروهای محیط بانی ۲۰ درصد افزایش یافته اند.

وی در ادامه به مشكلات پیش روی محیط بانان اشاره نمود و اظهار داشت: محیط بانان ماهانه بیشتر از ۴۰۰ ساعت فعالیت دارند ولی تابحال كمترین دریافتی را داشته اند. طی سال قبل با حمایت شخص رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه، دریافتی محیط بانان از متوسط سایر پرسنل بالاتر رفت همینطور محیط بانان طی دو سال قبل بسیار ناراضی بودند و امسال از راضی ترین پرسنل سازمان حفاظت محیط زیست هستند.

كلانتری ضمن بیان اینكه حق آبه تالاب های كشور تعیین و بیشتر از ۴۰ تالاب خشك و نیمه خشك احیا شده است، خاطرنشان كرد: طرح مدیریتی جدیدی را در پارك های ملی با تشكیل هیات امنای منطقه ای شروع كرده ایم. این طرح هم اكنون در پارك ملی گلستان و برخی پارك های ملی در اصفهان در حال اجرا می باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه مهار گرد و غبار در بعضی استان ها ادامه دارد، اظهار داشت: هم اكنون كارها با سرعت مناسبی پیش می رود و نقاط گرد و غبارخیز كشور در حال مدیریت است.

كلانتری در ادامه با اشاره به راه اندازی آبشخورهای جدید برای حیات وحش در نقاط مختلف كشور اظهار نمود: كلیه این اقدامات به جز طرح های ملی به استان ها تفویض شده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: این سازمان با ۱۵ دانشگاه مادر در كشور قرار داد بسته است تا پایش های محیط زیستی منطقه ای را انجام دهند و در جهت كاهش آلایندگی كارخانه ها كمك كنند.

معاون رئیس جمهوری در ادامه با انتقاد از تبخیر آب های شیرین و قابل شرب در مراكز صنعتی كشور اظهار داشت: برپایه شیوه های نوین، صنایع آب بر را داخل كشور نخواهیم داشت تا با مشكلات آبی روبرو نشوند.

كلانتری در انتها از ورود درس های فرهنگ عمومی محیط زیست به كلاس های دوره های ابتدایی و دبیرستان اطلاع داد و اظهار نمود: از وزیر علوم تقاضا كرده ایم تا آموزش محیط زیست در دانشگاه ها را الزامی كنند. دانشجویان، مدیران آینده كشور هستند كه اگر با محیط زیست آشنا نباشند كشور را همچون امروز با چالش روبرو می كنند.
1398/06/03
15:08:55
5.0 / 5
1866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی