توافق رهبران G7 برای كمك به اطفای حریق در آمازون

توافق رهبران G7 برای كمك به اطفای حریق در آمازون به گزارش حیوان خانگی رئیس جمهوری فرانسه اظهار داشت: رهبران گروه هفت (G7) در تلاش هستند تا برای اطفای حریق در جنگل آمازون با یكدیگر به توافقی برسند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، رهبران گروه هفت با حضور در اجلاس G7 از احتمال توافقی خبر دادند كه برمبنای آن به مقابله با حریق گسترده در جنگل آمازون كمك گردد.
روز گذشته (یك شنبه) «امانوئل مكرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز از احتمال توافقی آگاهی داد كه برمبنای آن كمك های مالی و فنی در عملیات اطفای حریق به كار گرفته می شود.
منتقدان، «ژائیر بولسونارو» رئیس جمهوری برزیل را متهم كردند كه بوسیله اظهارات ضد محیط زیستی و بی توجهی به نقض قوانین حفظ جنگل ها، سبب تخریب گسترده جنگل آمازون شده است.
شدت این آتش سوزی ها و عدم واكنش بموقع دولت برزیل، اعتراضات و تظاهراتی را در جهان به دنبال داشته است.
شبكه خبری بی بی سی نوشت: رئیس جمهوری فرانسه هفته گذشته آتش سوزی های گسترده در جنگل آمازون را بحران بین المللی توصیف كرد و خواهان آن شد تا این مساله در اجلاس گروه هفت مطرح شود.
وی روز گذشته اظهار نمود كه اعضای گروه هفت برای انجام اقدامات امدادی جهت اطفای هر چه سریع تر حریق در جنگل آمازون به توافقاتی دست پیدا كرده اند.
روز جمعه رئیس جمهوری برزیل با افزایش فشارهای داخلی و خارجی در نهایت از نیروهای نظامی این كشور درخواست نمود برای مقابله با این آتش سوزی ها در منطقه حضور داشته باشند. بگفته وزارت دفاع برزیل حدود 44 هزار نیروی نظامی برای كمك به اطفای حریق در جنگل آمازون اعلام آمادگی كرده اند.
همچنین همزمان با وقوع آتش سوزی های گسترده در آمازون حریق در بولیوی سبب از بین رفتن میلیون ها هكتار از اراضی شده است.
در حال حاضر توجه جهانیان منعطف به برزیل است اما بولیوی نیز به سبب گستردگی سریع آتش سوزی ها در معرض خطر است.
به گزارش اسكای نیوز، از روز پنج شنبه شدت آتش سوزی ها در بولیوی دو برابر شده و به تخریب چندین روستا و منطقه وسیعی از جنگل های استوایی در نزدیكی مرز این كشور با پاراگوئه و برزیل انجامیده است.
منبع:

1398/06/04
14:19:11
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی