نصیری به مهر خبر داد

ورود طرح نذر آب برای پشتیبانی از اهالی مناطق در خطر حمله گاندو

ورود طرح نذر آب برای پشتیبانی از اهالی مناطق در خطر حمله گاندو به گزارش حیوان خانگی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با همكاری خیریه امام رضا (ع) در حال بررسی شهرستان سرباز برای پشتیبانی از اهالی مناطق در خطر حمله گاندو هستیم.در پی گزارش اخیر خبرگزاری مهر درباب حمله گاندو به دختر بچه ای در شهرستان سرباز، محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر، درباب اجرای طرح «نذر آب۲» در این منطقه اظهار داشت: در این مرحله از طرح نذر آب، ۱۱ شهرستان در استان های كم برخوردار كشور درگیر كم آبی بودند اما خوشبختانه به سبب بارش های فراوان و سیل امسال، شهرستان سرباز این مشكل را نداشت و سوژه آب رسانی در چارچوب طرح نذر آب در این منطقه اجرا نشد. رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر با اشاره به شهرستان سرباز تاكید كرد: اخیراً خبری در خصوص حمله گاندوها به یك دختربچه در یكی از روستاهای این شهرستان گزارش شد كه سبب تأسف همه شد. یكی از علل حمله گاندوها به مردم این منطقه نیز افزایش سطح آب در سد پیشین به سبب وقوع سیل و جابه جایی گاندوها از سد پیشین به رودخانه های اطراف روستا ها است. وی اشاره كرد: در طرح نذر آب به سبب عدم كمبود آب در شهرستان سرباز، مبادرت به آب رسانی به این منطقه نكردیم اما به منظور رسیدگی به سوژه گاندوها، موسسه خیریه امام رضا (ع) به منظور همكاری با هلال احمر و رسیدگی به این مساله در این شهرستان مستقر هستند. این گروه مقرر است سوژه با حضور و بررسی منطقه چندین راه كار برای مقابله با گاندوها را بیابند و جزئیات اقدامات انجام شده در این منطقه را اعلام خواهیم كرد. نصیری تصریح كرد: اغلب روستاهای شهرستان سرباز از آب لوله كشی شده یا تانكر آب برخوردار می باشند اما برخی مناطق كپرنشین به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. مشكل ما در آب رسانی به این مناطق نیز گستردگی كپرنشینی در این منطقه و عدم امكان آب رسانی به تمامی نقاط این ناحیه است.
وی با اشاره به اینكه در طرح نذر آب ۲ با همكاری شركت آب و فاضلاب مبادرت به توزیع تانكرهای آب كرده ایم، گفت: در این طرح به منظور تامین آب آشامیدنی سالم در مناطق كم آب، مبادرت به توزیع تانكر و انتقال آب به استانهایی همچون كرمان، خراسان جنوبی و هرمزگان كرده ایم.
نصیری اشاره كرد: به همین دلیل نیز طرح های مختلفی همچون انتقال پمپ آب به همراه دستگاه تصفیه، توزیع تانكر، احیا و لایروبی قنات ها را انجام شده است. بعلاوه در كنار پروژه آب رسانی، توزیع اقلام امدادی و حمایتی نیز انجام شده است.


منبع:

1398/06/09
19:16:10
5.0 / 5
1955
تگهای خبر: آب , باد , دستگاه , رودخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی