آسیب های سلفی گرفتن در حیات وحش برای حیوانات

سلفی خوب در حیات وحش چیست؟

سلفی خوب در حیات وحش چیست؟ به گزارش حیوان خانگی كارشناسان اخطار دادند: عكس سلفی گرفتن در حیات وحش به حیوانات صدمه می زند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، كارشناسان با ابراز نگرانی از عكس گرفتن با پنگوئن ها و دیگر گونه های جانوری بر تاثیر منفی این كار روی تغذیه، تولید مثل و نرخ باروری آنها تاكید نمودند.
در كنفرانس بین المللی پنگوئن كه در نیوزیلند برگزار شده، كارشناسان اظهار داشتند: در بین بحث های حساس در مورد مخاطرات بحران آب و هوایی و از بین رفتن زیستگاه های طبیعی مبحث سلفی گرفتن در حیات وحش عنوان شد كه می تواند روی رفتار و الگوی زندگی جانوران تاثیر بگذارد.
عكس سلفی خوب در حیات وحش تصویری است كه در آن تماسی بین انسان و حیوان نباشد و نباید حركت حیوان را محدود یا او را در قفس زندانی كردیكی از محققان این مطالعه از دانشگاه اوتاگو در نیوزیلند اظهار داشت: ما انسان ها غالبا احترامی برای حیات وحش قائل نیستیم و هیچ دركی از اهمیت آن نداریم. عادی نشان دادن سلفی در حیات وحش بسیار خطرناك می باشد و به حیوانات صدمه های جدی وارد می نماید كه از آن جمله می توان به استرس های روانی، جسمی، اختلال در نوع تغذیه و رفتارهای تولید مثلی آنها اشاره نمود كه در نهایت به كاهش نرخ زاد و ولد منجر می شود.
به قول محققان مشكل با سلفی گرفتن در حیات وحش این است كه این تصاویر اغلب بدون هیچ مفهوم مشخص و زمینه سازی مناسب منتشر می شوند و ازاین رو حتی اگر انگیزه این كار، انتقالِ پیامی درباره بهبود و حفظ محیط زیست باشد اما اغلب این پیام به مخاطب نمی رسد و مخاطبان صرفا تصویری از فردی را می بینند كه حیوانی را بغل گرفته و بقیه هم به انجام رفتارهای مشابه ترغیب می شوند.
به گزارش روزنامه گاردین، شبكه های اجتماعی مختلف از قبیل اینستاگرام میزبان صدها هزار نمونه سلفی در حیات وحش است كه بیشتر آنها "سلفی بد" محسوب می شوند. عكس سلفی خوب در حیات وحش تصویری است كه در آن تماسی بین انسان و حیوان نباشد و نباید حركت حیوان را محدود یا او را در قفس زندانی كرد.1398/06/13
14:57:24
5.0 / 5
1565
تگهای خبر: آب , جانور , حیات وحش , حیوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی