۹۰ درصد جمعیت جهان تابستانی داغ را تجربه كردند

۹۰ درصد جمعیت جهان تابستانی داغ را تجربه كردند به گزارش حیوان خانگی نتایج یك بررسی نشان داده است كه ۹۰ درصد جمعیت جهان امسال گرم ترین فصل تابستان را بر مبنای ركوردهای ثبت شده تجربه كرده اند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، ساكنان كشورهای نیمكره شمالی كه ۹۰ درصد جمعیت جهان را می سازند امسال با ركورد بسیار نزدیكی به سال ۲۰۱۶، گرم ترین فصل تابستان را كه تابحال به ثبت رسیده تجربه كرده اند.
محققان اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریكا اظهار داشتند: تابحال ۲۰۱۹ سومین سال گرمی بوده كه بعد از سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ثبت رسیده است. همینطور از میان ۱۰ ركورد بالای دما در سطح اقیانوس ها و مناطق خشكی در جهان در فاصله ماه های ژوئن تا اوت ۹ مورد از آنها از سال ۲۰۰۹ به بعد گزارش شده است.
در این گزارش آمده است آمریكای جنوبی، آفریقا، اروپا، خلیج مكزیك و منطقه هاوائی خروج دما از میانگین ماه های تابستان را تجربه كرده اند كه در بین سه ركورد ثبت شده ی افزایش دما در این بازه زمانی قرار گرفته است. به صورت مثال، آفریقا شاهد گرم ترین دوره زمانی در فاصله ماه های ژوئن تا اوت بوده كه تابحال با آن روبرو بوده است.
در اروپا هم چندین مورد موج گرما در تابستان سال جاری گزارش شد بگونه ای كه دمای هوا در پاریس از بیشترین ركورد دمایی ثبت شده فراتر رفت. آلمان و فرانسه سومین تابستان گرم را تجربه كرده و اتریش دومین تابستان داغ را در ركوردهای خود ثبت نمود.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، بررسی نقشه جهانی حاكی از حوادث جوی قابل توجهی بوده كه در اوت ۲۰۱۹ در سراسر جهان رخ داده است. آلاسكا یكی از مناطقی است كه با بیشترین افزایش دما مواجه بوده است. از ۱۳ روز گرم ثبت شده در آلاسكا هشت مورد آن در سال ۲۰۱۹ بوده است.1398/06/26
15:02:49
5.0 / 5
1887
تگهای خبر: اقیانوس , تجربه , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی